Карантин в Україні: лікарка розповіла, як влада помилилася з локдауном

Лікарка вважає, що українська влада запізнилася з локдауном

Карантин в Україні: лікарка розповіла, як влада помилилася з локдауном

Посилення карантину в Україні з 8 січня є "напівзаходом", який не зменшить кількість хворих на коронавірус. Українська влада мала разом зі США та Європою посилювати карантин до початку новорічних свят. 

Таку думку висловила в ефірі телеканалу "Україна 24" лікарка-інфекціоністка Євгенія Менжуліна.

"Той карантин, який введено зараз - це такий напівзахід, який призведе до напіврезультату. Не думаю, що він внесе серйозні зміни і вплине на розповсюдження захворювання", - заявила Менжуліна.

Читайте також: Один з обласних центрів вирішив не вводити локдаун 8 січня

На її думку, посилювати карантин треба було ще до початку свят:

"Як вчинили багато країн Європи, США, Канада – все було введено до різдвяних свят. Повністю обмежено все - рух, відвідування магазинів, інших закладів… Тотальний карантин – це дуже суворий режим, це майже надзвичайний стан... Це тотальне обмеження всього – прав людини, пересування, відвідування будь-яких заходів. Це може обурити суспільство, але це правило епідеміології, якщо ми хочемо зупинити розповсюдження хвороби".

Популярні відео

Лікарка попередила, що громадські місця залишаються небезпечними з точки зору захворюваності.

"Небезпечні всі місця, де є громадські скупчення, де немає хорошої витяжки і нормальної вентиляції, а цим грішать майже всі наші приміщення… старі будинки, кінотеатри, школи і так далі… Тому майже всюди, де не буде витримуватися дистанція і масковий режим, ми можемо інфікуватися один від одного. Це може бути будь-яке приміщення, де є скупчення людей, транспорт або якась будівля – немає різниці", - заявила вона.

Інфекціоністка спрогнозувала, що після Нового року та Різдва буде підвищення захворюваності на коронавірус.

"Ми дуже сподіваємося, що буде все-таки більша захворюваність легких та середніх форм, які можуть спостерігатися вдома дільничними терапевтами, менше буде госпіталізацій", - додала Менжуліна.

Читайте також: "Вводять щось незрозуміле": експерт розкритикував локдаун в Україні

Нагадаємо, в Україні з 8 січня почалося посилення карантину. На локдаун закрилися розважальні й освітні заклади, ТРЦ, басейни і спортклуби.

Лікарка Наталія Виноград в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, наскільки теперішній локдаун вплине на ситуацію з коронавірусом в Україні.

Джерело Україна 24 Теги