"Радіти нема чому, це зло": Філарет забив на сполох через знамениту церкву

На думку почесного патріарха ПЦУ, християнство слабшає

"Радіти нема чому, це зло": Філарет забив на сполох через знамениту церкву

Почесний патріарх Православної церкви України, патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет в ефірі телеканалу "Україна 24" засудив ініціативу влади Туреччини перетворити собор Святої Софії в Стамбулі на мечеть.

"Християнство слабшає, немає такої сили, щоб протистояти цьому злу. Проведення богослужінь у Святій Софії - це гріх, тому що Софія будувалася як християнський храм, для того, щоб здійснювалися молитви не просто до Єдиного Бога, але до Трійці. Це святе місце тепер перетворене на мечеть. Що, ми повинні цьому радіти? Ні. Ми сумуємо і протестуємо проти цього", - заявив Філарет.

Читайте також: Філарет про жителів Донбасу: Страждають, тому що винні

Популярні відео

Нагадаємо, що собор Святої Софії був побудований у 537 році й протягом тисячі років був найбільшим храмом у християнському світі, поки в 1453 році Константинополь не захопили турки та не перетворили собор на мечеть.

У 1934 році собор отримав статус музею, проте у 2020-му з ініціативи президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана там знову почалися мусульманські богослужіння, попри протести ЮНЕСКО та низки країн.

Читайте також: "Вплив США був": Філарет про надання Україні томосу

Раніше почесний патріарх Православної церкви України Філарет в ефірі телеканалу "Україна 24"  розповів, коли українці повинні святкувати Різдво.

Джерело Україна 24 Теги