Філарет пояснив, коли українці повинні святкувати Різдво

За словами почесного патріарха ПЦУ, останнє слово повинно залишитися за самими вірянами

Філарет пояснив, коли українці повинні святкувати Різдво

Українці можуть святкувати Різдво як за новим стилем 25 грудня, так і за старим 7 січня - догматичних обмежень для цього немає.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" почесний патріарх Православної церкви України, патріарх Української православної церкви Київського патріархату Філарет.

"Церква святкує Різдво і за старим стилем, і за новим. Причому за новим стилем відзначає не тільки католицька церква і протестантська, а й багато православних церков - і Константинополь, і Олександрійська церква, Кіпрська. Догматичних підстав не святкувати за новим стилем немає. Можна святкувати і за старим, і за новим, але багато церков святкують за старим стилем, це передусім Єрусалимська церква, Російська, Українська, Сербська, Грузинська", - зазначив він.

Читайте також: "Нічого ганебного": Філарет розповів, як співпрацював з КДБ

Популярні відео

За словами Філарета, від волі самих вірян залежить, за яким стилем вони хочуть святкувати, оскільки "це не принципово".

"У 1920-ті роки Російська церква, куди входила і Українська, почала відзначати за новим стилем, але 25 грудня за новим стилем у храмах не було людей, і тому церква була змушена повернутися до старого стилю. Бажання йти назустріч часу народ не підтримав. Якщо переважна більшість людей вирішить перейти на новий стиль - проблем жодних немає", - підкреслив почесний патріарх ПЦУ.

Читайте також: "Вплив США був": Філарет про надання Україні томосу

Раніше представник Православної церкви України, протодиякон Михайло Омелян в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як працюватимуть церкви під час локдауну.

Джерело Україна 24 Теги