"Велика історична справедливість": експрем'єр привітав ПЦУ з річницею Томосу

Як наголосив Арсеній Яценюк, для народу України ця подія має виняткове значення

"Велика історична справедливість": експрем'єр привітав ПЦУ з річницею Томосу

Експрем’єр-міністр, лідер партії "Народний фронт" Арсеній Яценюк у другу річницю підписання Томосу про автокефалію Православної церкви України назвав ПЦУ "великою опорою для вільного, гідного і щасливого майбутнього нашого народу".

"Перед Святвечором, який сьогодні збирає разом багато українських родин, приєдную своє слово вдячності з нагоди другої річниці підписання Томосу про автокефалію Православної церкви України", - наголосив експрем’єр у своєму Facebook.

За його словами, для України і всього народу ця подія має виняткове духовне і національне значення.

"Повноправна поява автокефальної Православної церкви України - це знак великої історичної справедливості й водночас могутній символ свободи і соборності України назавжди. Україна завжди пам’ятатиме цей день", - написав Яценюк.

Читайте також: "Ми боролися проти диктаторів": експрем'єр України нагадав США про Путіна

Він висловив вдячність Вселенському патріарху Варфоломію І і зауважив, що "значення його духовного подвигу і мужності неможливо переоцінити".

Експрем’єр подякував "всім українським духовним творцям цього торжества" - предстоятелю ПЦУ митрополиту Епіфанію, православним ієрархам і духовенству, державним діячам, зокрема президентам Петру Порошенку і Віктору Ющенку, і багатьом іншим.

Читайте також: Яценюк закликав країни G7 підтримати оновлення системи охорони здоров’я в Україні

Він також висловив повагу і вдячність Українській греко-католицькій церкві на чолі з блаженнішим Святославом Шевчуком і "всім українським християнам, які привітали ПЦУ як рідну сестру і разом дбають про дух нашого народу та єдність і безпеку його держави".

"Нехай крила наших національних Церков захистять Україну. Нехай об’єднаються наші молитви. Нехай завжди буде єдиною і згуртованою наша праця для України", - написав Яценюк.

Раніше представник Православної церкви України, протодиякон Михайло Омелян в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як працюватимуть церкви під час локдауну.

Джерело Україна 24 Теги