Ціна – чиєсь життя: інфекціоністка вказала на небезпеку новорічних ярмарків і поїздок

Важко робити прогнози, епідсезон триває, заявила Менжуліна

Ціна – чиєсь життя: інфекціоністка вказала на небезпеку новорічних ярмарків і поїздок

Лікарка-інфекціоністка Євгенія Менжуліна в ефірі телеканалу «Україна 24» розповіла про необхідність дотримуватись карантинних обмежень навіть на відкритому просторі.

«Карантин (8-24 січня – ред.) не можна назвати повноцінним, тому що не будуть вживатися заходи, які все забороняють. Але хотілося б попросити населення якомога менше пересуватися по Україні, якомога менше відвідувати святкові заходи. Я розумію, що всі хочуть побачити ялинку, покататися на ковзанах. Але ціна цьому – чиєсь життя. Треба думати про себе, про свою родину, аби ці ковзанки не принесли загрози, наприклад, здоров’ю батьків. Ми бачимо, які черги на тих ярмарках, яка тиснява, і як там хто чого дотримується. Тому це все на папері, в лапках. Якщо є черга, то всі стоять, не дотримуючись дистанції. Дуже великий відсоток масок одіті як попало», - заявила лікар.

Читайте також: Локдаун в Україні — в Нацполіції розповіли, кого штрафуватимуть

Тому, наголосила вона, люди все одно продовжують інфікуватися, приносити хворобу додому, відповідальність має нести кожний українець.

«Важко робити прогнози, епідсезон триває. Весняний період – це зростання захворюваності на ГРЗ, до того приєднуються дитячі інфекції – як скарлатина, кір тощо – між якими теж треба проводити диференціальну діагностику. Доросле населення теж хворіє на дитячі інфекції, які притаманні для цього періоду року. Тому ми не можемо сидіти, склавши руки, казати, що в нас все добре, і вже на березень ми можемо повідомляти про благополуччя – ні. На жаль, ні», - зазначила Менжуліна.  

Популярні відео

Читайте також: Локдаун в Україні - політик пояснив, що не так з посиленням карантину

Раніше інфекціоніст Андрій Алфьоров дав невтішний прогноз з приводу тривалості локдауну в 2021 році.

Нагадаємо, локдаун в Україні вводиться з 8 по 24 січня 2021 року.

Джерело Україна 24 Теги