"Плівки Шеремета": адвокат розповів, чи долучать нову інформацію до справи

Плівки вже певним чином використовують як тиск на суд, заявив Доманський

"Плівки Шеремета": адвокат розповів, чи долучать нову інформацію до справи

Адвокат Андрій Доманський в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, чи можна долучити до розгляду справи Шеремета у суді свідчення білоруського експравоохоронця Ігоря Макара, а також дані, які він оприлюднив.

«За законодавством України, докази мають бути належними та допустимими. Треба мати джерело їх походження, оригінали, щоб вони потім могли слугувати доказами у суді. Однак там є певна інформація, яка може ставити під сумнів ті чи інші дані, які наразі є у справі. Але я б не поспішав робити висновки. Зараз плівки вже певним чином використовують як тиск на суд, на створення відповідної думки у суспільстві. До цього я ставлюсь критично, оскільки, по-перше, будь-які сумніви повинні тлумачитись на користь обвинувачених підозрюваних, однак ми не повинні забувати, що потрібно пересвідчитись, що ці докази не є штучними», - зазначив адвокат.

Читайте також: Справа Шеремета: експерт назвав складність, якої не уникнути

Він також розповів, чи можна долучити до судового розгляду свідчення Ігоря Макара і яким чином.

«Безумовно, є можливість допитати свідка, зокрема завдяки конференцзв’язку. Є відповідні міжнародні акти. Є можливість командирувати слідчих, щоб вони допитали особу в тій країні, в якій вона перебуває. Є можливості також отримати і письмове свідчення людини, яка пізніше зможе це підтвердити в суді», - заявив Доманський.       

Читайте також: "Правда нікого не цікавить": адвокат жорстко висловився про справу Шеремета

Популярні відео

Нагадаємо, в Білорусі опозиційні ЗМІ опублікували аудіозапис розмови в КДБ, який свідчить, що вбивство журналіста Павла Шеремета могли замовити білоруські спецслужби. Голоси на записах обговорюють спосіб убивства білоруського журналіста, який тоді жив і працював у Росії, і ставлять завдання його підірвати. Записи зроблені, ймовірно, 2012 року. Українські правоохоронці вже долучили матеріали до справи про вбивство Шеремета і планують слідчі дії.

На записах голос, схожий на голос ексголови білоруського КДБ Вадима Зайцева, віддає наказ спецпризначенцям елітного підрозділу "Альфа" усунути Шеремета, бо набрид президентові Лукашенку. Крім того, на півгодинному запису обговорюються вбивства й інших політичних опонентів.

Справи, за словами людини з голосом Зайцева, замовив нібито сам Лукашенко і виділив на них 1,5 млн доларів.

Наразі в убивстві Павла Шеремета підозрюють лікарку й волонтерку Юлію Кузьменко, музиканта Андрія Антоненка, військову медсестру Яну Дугарь. Слідство вважає, що Дугарь фотографувала камери напередодні вбивства, Кузьменко закладала вибухівку під авто разом з Антоненком. Утім, усі затримані свою причетність до злочину заперечують.

Павло Шеремет загинув 20 липня 2016 року. Його автівку підірвали в середмісті Києва.

Джерело Україна 24 Теги