Локдаун в Україні - епідеміологиня розповіла, чи потрібен він з 8 січня

Лікарка Ірина Колеснікова радить замість відвідування родичів на Різдво просто зателефонувати їм

Локдаун в Україні - епідеміологиня розповіла, чи потрібен він з 8 січня

Деякі українські ЗМІ повідомили, що в Україні нібито можуть скасувати введення жорсткого локдауну з 8 січня або перенести його. Основною причиною перенесення може стати зниження кількості хворих вже кілька тижнів поспіль. Епідеміологиня Ірина Колеснікова вважає, що локдаун необхідно вводити 8 січня.

Про це вона сказала в ефірі каналу "Україна 24", висловивши згоду з позицією глави Держпродспоживслужби Києва Олега Рубана, який виступив за введення локдауну з 8 січня.

"Я вважаю, що зараз статистичні дані досить ілюзорні, тому що з нового року не функціонують мобільні бригади, які по домівках відбирали у хворих зразки для дослідження на коронавірус... Далеко не скрізь є можливість для забору матеріалу, наприклад, у селах у фельдшерсько-акушерських пунктах приміщення складається з однієї кімнати", - сказала Колеснікова.

Читайте також: Локдаун в Україні - політик пояснив, що не так з посиленням карантину

Популярні відео

Також, за словами лікарки, негативно можуть вплинути свята, що тривають

"Другий момент - те, що свята у нас ще тривають. Думаю, що буде ще більше відвідувань родичів і святкових застіль, тому що традиційно наше Різдво ми святкуємо так, як звикли. І тут дуже важливо дотримуватися протиепідемічних заходів. Я б радила все-таки обмежитися телефонним дзвінком, або, якщо все-таки приїхали до батьків, запропонувати їм прогулятися вулицею, а не сидіти в приміщенні за столом", - сказала Колеснікова.

Читайте також: Локдаун в Україні: економіст розповів, що буде з цінами на продукти

Підсумовуючи, лікарка зазначила, що найближчим часом "реальні цифри захворюваності будуть значно більші".

Нагадаємо, раніше пресофіцер Нацполіції України Мар'яна Рева в ефірі каналу "Україна 24" розповіла, як діятимуть правоохоронці при порушенні обмежень.

Джерело Україна 24 Теги