Не тільки коронавірус: лікарка розповіла про загрозу нових пандемій

Пандемію не можна передбачити, але можна до неї готуватися, зазначила Ірина Колесникова

Не тільки коронавірус: лікарка розповіла про загрозу нових пандемій

Лікарка-епідеміологиня Ірина Колесникова в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла, що, окрім епідемії коронавірусу, світу та Україні загрожують інші пандемії, які не можна передбачити.

"Зараз ми перебуваємо в сьомій пандемії холери, але з бактеріальними інфекціями ми можемо успішно боротися, тому й досі не всі знають, що триває пандемія холери. А ось щодо вірусів, є фраза "годинник пандемії тікає", і ми не знаємо, скільки там зараз часу. Пандемію не можна передбачити, можна лише готуватися до неї, щоб мінімізувати наслідки, і зараз ми бачимо, наскільки це важливо", - сказала епідеміологиня.

Читайте також: "Ідеальні умови для розповсюдження вірусу": лікарка назвала ризиковані місця

Популярні відео

Колесникова також назвала проблемою занадто велику популярність антибіотиків в Україні.

"Мікросвіт значно швидше пристосовується до всіх наших реакцій на його існування, знайти новий вид антибіотиків, наприклад, значно довше, ніж збудник захворювання буде до нього пристосовуватися. Для нашої країни це велика проблема - безконтрольне вживання антибіотиків, коли їх самі собі призначають, тому що це "комусь із сусідів допомогло" або "мама купувала лецитин для курчат, їм допомогло, а нам тим більше допоможе". Навіть у птахівництві використання антибіотиків має контролюватися", - підкреслила вона.

Читайте також: Шустер назвав несподівану користь для України від епідемії коронавірусу

Раніше заступник голови МОЗ Віктор Ляшко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, коли коронавірус відступить і Україна почне повертатися до нормального ритму життя.

Джерело Україна 24 Теги