Україна знайшла вирішення проблеми з вакциною — санлікар Ляшко розповів деталі

Віктор Ляшко розповів, як Україна транспортуватиме та зберігатиме вакцину від COVID-19

Україна знайшла вирішення проблеми з вакциною — санлікар Ляшко розповів деталі

Україна знайшла можливість зберігати вакцину від коронавірусу при низьких температурах, як того вимагає виробник. Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко в ефірі каналу "Україна 24".

"В імунопрофілактиці до цього ніколи не використовувалася температура -80 градусів. Ми підняли наші національні склади, які є у МОЗ, там у нас реально немає умов для зберігання таких вакцин або лікарських засобів саме при температурі -80 градусів. Ми запустили роботу з приватними логістичними фармацевтичними компаніями – і до нас вийшли з комерційними пропозиціями. І в нас в країні, на вітчизняних складах є можливість зберігання, логістики, транспортування до пунктів щеплення вакцини та при температурі зберігання -80 градусів", — розповів він. 

Читайте також: "Медичне піратство": нардеп дав прогноз щодо вакцинації від COVID-19

Популярні відео

Ляшко пояснив, як відбуватиметься транспортування та зберігання вакцини.

"Тут яка логіка: вакцина прилітає на літаку, з машини до складу ми транспортуємо в термоконтейнері з сухим льодом, потім перевантажуємо в холодильники, в яких вона може зберігатися тривалий час. Далі ми розраховуємо, як і в якій кількості цю вакцину треба привезти до пункту щеплення, і в пункті щеплення вона може зберігатися 5 днів при температурі +2…+8 градусів", — сказав він.

 Раніше керівник національної програми імунізації Олександр Заїка розповів про два шляхи, якими Україна може отримати вакцину від коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги