Україна може отримати вакцину від коронавірусу позачергово: в Раді повідомили деталі

Уряд готує виробникам вакцин Pfizer, BioNTech і AstraZeneca привабливу пропозицію

Україна може отримати вакцину від коронавірусу позачергово: в Раді повідомили деталі

Україна запропонує виробникам вакцини проти коронавірусу COVID-19 свої послуги з транспортування препарату в різні країні літаком "Мрія". За це Україна розраховує пришвидшити отримання вакцини.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив нардеп від "Слуги народу", голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Михайло Радуцький.

Нардеп нагадав, що згідно з угодою, яку уряд підписав у рамках міжнародної ініціативи COVAX, Україна має отримати вакцину наприкінці лютого - на початку березня.

"Але на сьогодні зусиллями Міністерства закордонних справ, президента України ведуться перемовини з виробниками, з президентами країн, де знаходяться виробники, щоб отримати цю вакцину якомога раніше", - зауважив він.

Читайте також: "Не вірю в українську вакцину": відомий бізнесмен про коронавірус

Популярні відео

Радуцький розповів, що уряд готує пропозицію для таких виробників, як Pfizer, BioNTech та AstraZeneca, щоб використовувати для транспортування вакцини по світу українську "Мрію".

"Найпотужніший літак у світі можна обладнати спеціальним обладнанням для підтримання температури мінус 70, і за це прискорити отримання вакцини, якщо ми будемо доставляти цю вакцину на інші замовлення, які надходять до компаній-виробників. Ми будемо просити, щоб отримати позачергово, поза квотою вакцини", - заявив депутат.

Читайте також: "Російську вакцину використовувати не можна": Гордон назвав три причини

Раніше в.о. гендиректора Центру громадського здоров'я МОЗ Ігор Кузін в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, що Україна може отримати вакцину від коронавірусу фірми AstraZeneca в кінці першого - на початку другого кварталу 2021 року.

Джерело Україна 24 Теги