"Вітаю з відкритим серцем": бранець Кремля повернувся до України

Олександр Шумков розповів, у чому його намагалися звинуватити в Росії

"Вітаю з відкритим серцем": бранець Кремля повернувся до України

Український політв’язень Олександр Шумков повернувся до України, його зустрічали друзі, рідні. Шумков висловився про своє повернення в ефірі каналу "Україна 24".

"Вітаю, Україно! Вітаю з відкритим серцем… "Після далечі доріг вірне серце твого сина я кладу тобі до ніг..." Чекали й родина, і друзі. Через що почалася ця історія – я у своїй діяльності, яку проводив за своєю ініціативою, перейшов дорогу деяким людям, котрі були причетні до чорних справ, зокрема до наркотрафіку в Україні. І ці справи – це була лише вершина айсбергу. З цієї причини я потрапив до пастки ФСБ", — сказав він.

Читайте також: Росія оголосила в розшук нацгвардійця Марківа: експерт пояснив, що йому загрожує

Українець розповів, як його переслідували у Росії.

"Мені інкримінували участь у "Правому секторі", що я, перебуваючи в "Правому секторі", становив загрозу Росії. Спочатку чинили тиск фізичний. Далі, оскільки була підтримка громадськості, українського консульства, журналістів, тиск знизився, але моментами моральний тиск був", — сказав він. 

Читайте також: Били сильно: з'явилися подробиці інциденту з колишнім в'язнем Кремля Балухом

Популярні відео

Шумков дав пораду іншим бранцям Кремля з України.

"Тримайтеся, кріпіться, на вас чекають вдома, про це пам’ятайте і не здавайтесь у жодному разі", — сказав він.

Нагадаємо, херсонець Олександр Шумков, колишній охоронець лідера "Правого сектора" Дмитра Яроша, 4 грудня 2018 року був засуджений у РФ до чотирьох років ув'язнення. У вироку зазначалося, що він з 17 листопада 2014-го по 23 серпня 2017-го брав участь у діяльності "Правого сектора", яка була "спрямована проти інтересів Росії".

Джерело Україна 24 Теги