Новий штам коронавірусу: лікар розповів про шанси його потрапляння до України

Ігор Кузін розповів, що відомо про мутації коронавірусу

Новий штам коронавірусу: лікар розповів про шанси його потрапляння до України

Про новий штам коронавірусу, який був виявлений у Великій Британії, розповів в.о. генерального директора ДУ "Центр громадського здоров'я МОЗ України" Ігор Кузін в ефірі каналу "Україна 24".

"У самому вірусі за рахунок мутації більша сила зв'язування з клітинами саме людського організму. За рахунок того він і поширюється швидше в популяції. Орієнтовно, за розрахунками, його рівень заразності більший на 70%, і це досить велика цифра. Але ці цифри наразі є розрахунковими. Вірус дійсно швидко витісняє інші штами, й оціночні дані щодо його заразності на рівні математичних моделей. Як воно буде в реальності, зараз важко сказати", — заявив він.

Також лікар прокоментував заяву інфекціоніста, який повідомив, що новий штам був виявлений в українського заробітчанина.

Популярні відео

"Клінічно провести діагностику, щоб з'ясувати, чи це мутований вірус чи ні, зараз неможливо. Клінічний діагноз буде однаковий. Тест-системи, які використовуються в Україні, прицільно працюють на декілька часточок самого вірусу, тому можуть діагностувати навіть мутовану версію коронавірусу. Для того щоб підтвердити, це мутований вірус чи ні, використовується розшифровка геному, і такі дослідження Україна проводить у лабораторії в Лондоні, куди вже було відправлено понад 50 зразків вірусів. Щоб пацієнту з України зробили такий тест, це дуже малоймовірно", — розповів він.

Експерт додав, що офіційних даних про новий штам коронавірусу в Україні немає, але рано чи пізно він може потрапити до нас, або може статися мутація вже на території нашої країни.

Раніше глава комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки і оборони України, академік НАНУ Сергій Комісаренко назвав три найважливіші риси нового штаму коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги