Буває раз на 400 років: вчений анонсував унікальне небесне явище

Вчений розповів, чи зможуть побачити це явище українці

Буває раз на 400 років: вчений анонсував унікальне небесне явище

У день зимового сонцестояння, 21 грудня, а також наступного дня астрономи мають можливість спостерігати унікальне явище – планети-гіганти Юпітер і Сатурн наблизяться одна до одної й виглядатимуть, як одна планета. Минулого разу такий парад планет можна було спостерігати 400 років тому.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" науковий співробітник головної астрологічної обсерваторії НАН України Максим Василенко.

Читайте також: Україна ніколи не зможе мати космодром - експертка назвала причину

На запитання, чи зможуть побачити це явище українці, астроном відповів:

"Побачимо, якщо буде гарна погода. Зараз у Києві хмарно. О 16:30 можна спостерігати це явище. Дві планети на відстані приблизно 12 градусів над горизонтом. Через пів години вони заходять за лінію горизонту. Хто не встиг сьогодні побачити, завтра вони будуть приблизно на такій самій відстані, трохи далі. У бінокль чи телескоп можна буде спостерігати дві планети, їхні системи кілець та супутники".

Популярні відео

Василенко зауважив, що такі події доволі рідкісні:

"Раз на 20 років Сатурн з Юпітером на одній лінії з Землею. Але вони можуть бути близько до Сонця. Тому наступного разу, коли вони будуть так близько – це буде 2080-й рік. А минулого разу це було у 1623 році, але тоді було близько до Сонця. Це просто красиве рідкісне явище, для науки в цьому немає нічого нового".

Раніше український науковець Андрій Колесник в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про небезпечний астероїд, що летить до Землі.

Джерело Україна 24 Теги