Путін загнав Україну в глухий кут, є два виходи – військовий експерт про Донбас

Україна взяла на себе надто багато зобов'язань на переговорах, вважає Олег Жданов

Путін загнав Україну в глухий кут, є два виходи – військовий експерт про Донбас

Росія на переговорах щодо Донбасу вимагає від України виконання Мінських домовленостей стосовно внесення до Конституції особливого статусу ОРДЛО. Україна може або погодитись на фактичну капітуляцію, або, попри спротив президента РФ Володимира Путіна, добиватися зміни Мінських угод.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" військовий експерт Олег Жданов.

На запитання, коли може відбутися обмін полоненими між Україною та ОРДЛО, експерт відповів:

"Не відбулося й не відбудеться. Я так розумію, що більша частина суспільства в Україні вже розуміє, що сталося, крім нашого керівництва. На жаль, річ у тім, що Російська Федерація загнала в глухий кут наше керівництво в тому сенсі, що для проведення паризького саміту і на самому саміті Україна взяла дуже багато на себе зобов'язань… Тепер президент Росії чітко висловився на своїй пресконференції, що тільки політичні кроки з боку України можуть зрушити з місця вирішення будь-яких питань у Мінську або в нормандському форматі".

Читайте також: Путін "тролить" Україну - гучній заяві про Донбас знайшли три причини

Популярні відео

Жданов зазначив, що Мінські домовленості – "це шлях до федералізації України й перехід нас як держави під вплив РФ".

"У "Мінську" чорним по білому написано - особливий статус на постійній основі, закріплений у Конституції України. Це на сьогодні не сприймається суспільством в Україні. Влада пообіцяла один із кроків для виконання - імплементувати формулу Штайнмаєра в законодавство України, що теж не сприймається нашим суспільством. Тому в цьому сенсі глухий кут - влада наобіцяла, але виконати ці обіцянки вона неспроможна", - пояснив він.

На запитання, як вийти з глухого кута, експерт відповів:

"Виходів два, безвихідних ситуацій не буває. Перший – ми капітулюємо перед Росією і виконуємо Мінські домовленості як вони прописані, що не сприймається суспільством і є неможливим сьогодні. Другий – зміна Мінських домовленостей. Про це теж казав російський президент, що це неможливо, але в нас іншого виходу немає. Ми повинні заявити себе як суверенна держава і висунути свої суверенні вимоги".

Читайте також: Такого не дозволяв собі ніхто - Гордон розповів, як вилаяв Путіна на всю Росію

Нагадаємо, президент РФ Володимир Путін заявив на пресконференції, що його країна збільшуватиме підтримку окупованих територій на Донбасі, а налагодження відносин з Україною можливе лише після поступок з боку Києва. Також він заявив, що Україна не хоче врегульовувати конфлікт.

Член української делегації на переговорах щодо Донбасу Сергій Гармаш в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що Володимира Путіна після його заяви про ОРДЛО треба "ловити за язик".

Джерело Україна 24 Теги