З'явився новий штам коронавірусу: генетик розповів, чи спрацює вакцина

Генетик пояснив, у якому випадку вченим доведеться розробляти нову вакцину проти коронавірусу

З'явився новий штам коронавірусу: генетик розповів, чи спрацює вакцина

У Великій Британії з'явився новий штам коронавірусу. Його вже зафіксували також в Італії, Данії, Нідерландах та Австралії — всього 13 випадків зараження у цих країнах.

Ситуацію прокоментував генетик, завідувач відділу загальної та молекулярної патофізіології Інституту фізіології імені О. О. Богомольця НАН України Віктор Досенко в ефірі каналу "Україна 24". Зокрема, він відповів на запитання, чи буде ефективна вакцина проти нового штаму.

"Потрібно уважно дивитися, в яких генах, що кодують білки, відбуваються ці зміни, і зіставляти це з тієї вакциною, яка зараз пропонується. Наприклад, якщо взяти тигра і прийняти його за вірус. Ви знаєте, що таке тигр, як виглядає його морда. Але одночасно ви побачили хвіст. Вам яка різниця, як впізнати тигра — за мордою чи за хвостом? Захист все одно однаковий — бути від тигра якнайдалі. А ось за якими ознаками ви будете впізнавати, що це тигр — у нього можуть бути очі іншого кольору, або хвіст буде коротший — ви все одно його впізнаєте. І та інформація, яка зараз поширюється, ще не означає, що вакцина, яка зараз розробляється, буде не така ефективна", — сказав він.

Читайте також: Треба серйозно готуватися — лікар розповів про ризики вакцинації від COVID-19 в Україні

Популярні відео

Експерт розповів, чи потрібно буде вченим розробляти нову вакцину для нових штамів.

"Якщо зміниться ген, що кодує спай-протеїн. Навіть точніше, саме ту частину спай-протеїну, інформацію про яку містить вакцина Pfizer і Moderna. Йде постійний обмін інформацією, науковий світ відкритий і демократичний, і всі вчені діляться своєю інформацією. Так було з самого початку епідемії. Більше інформації буде, коли вийдуть публікації про нові мутації вірусу.

Цікаво, що ці мутації вірусу роблять наші власні ферменти. У нього немає ферментів, які можуть його змінювати. А ось наші ферменти редагування ДНК і РНК із задоволенням це роблять. Причому вони це роблять не для того, щоб змінити сам вірус, а щоб йому поламати всю забаву", — розповів він.

Читайте також: Коронавірус мутував у 7 штамів — лікар розповів про наслідки

Додамо, що новий штам вважається більш заразним. Деякі європейські країни вже заборонили в'їзд людям з Великої Британії через новий штам коронавірусу. Також у Раді ЄС пройде нарада антикризового механізму з ініціативи Німеччини.

Джерело Україна 24 Теги