"Це приголомшлива історія": Гордон розповів, як Кравчук розвалив СРСР

Перший президент України "зіграв на почуттях" Бориса Єльцина

"Це приголомшлива історія": Гордон розповів, як Кравчук розвалив СРСР

Відомий журналіст Дмитро Гордон в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів про роль першого президента України Леоніда Кравчука в розвалі СРСР. За його словами, процес розвалу запустила лише одна фраза Кравчука.

"Я вдячний Леоніду Макаровичу Кравчуку за те, що він зіграв на почуттях Єльцина і майстерно підвів його до того, що Союз треба розвалювати. Що він зробив? Це приголомшлива історія. Шушкевич каже, що не планувалося ніякого засідання, розвалу. Білорусь входила в новий рік з гострою потребою в російському газі, і він Єльцину сказав на одному з засідань: приїжджайте до нас у Біловезьку пущу - посидимо, пополюємо, поговоримо. Він його заманював, щоб вибити газ для Білорусі", - сказав журналіст.

Читайте також: Ядерна зброя не врятувала б Україну від Росії - Гордон назвав причину

Популярні відео

Гордон нагадав, що 1 грудня 1991 року відбувся референдум в Україні, який показав, що Україна хоче бути незалежною.

"І вони (Шушкевич і Єльцин - ред.) запрошують Кравчука. Горбачов, дізнавшись про те, що вони збираються, каже Єльцину: ти там скажи Кравчуку, щоб він там не комизився щодо новоогарьовського процесу, що треба підписувати союзний договір. Збирається делегація, Єльцин дістає папірець і каже: Леоніде Макаровичу, президент Горбачов просив вам сказати, - і зачитує, що він просив сказати", - розповів журналіст.

За словами Гордона, далі Кравчук "говорить фразу, яка послужила запуском розвалу СРСР":

"Я не знаю, про який новоогарьовський процес йдеться. Але я керівник республіки, референдум в якій оголосив незалежність. І взагалі, Борисе Миколайовичу, коли керівники інших країн приїжджатимуть до Києва, вони йтимуть до мене, а коли будуть приїжджати в Москву - до Горбачова. У відповідь на це Єльцин сказав: а що, пора з цим "плямистим" кінчати. ​​І вони сідають за стіл і починають диктувати історичний документ про розвал Радянського Союзу, який починався фразою "Радянський Союз як геополітична сутність припиняє своє існування".

Читайте також: Такого не дозволяв собі ніхто - Гордон розповів, як вилаяв Путіна на всю Росію

Раніше перший президент України Леонід Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чому в 90-х роках країна змушена була відмовитися від свого ядерного статусу.

Джерело Україна 24 Теги