Фон у стосунках з Росією зміниться — Гармаш про рішення Міжнародного суду

Сергій Гармаш розповів, як в Україні йдуть справи з юридичним визнанням агресії Росії

Фон у стосунках з Росією зміниться — Гармаш про рішення Міжнародного суду

Міжнародний кримінальний суд погодився розслідувати агресію Росії проти України. Це рішення прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" представник української делегації в ТКГ Сергій Гармаш.

"Це звичайна практика для міжнародних судових інстанцій. Наша влада зробила багато того, щоб заплутати ситуацію агресії з Росією. Тому що наше керівництво в 2014 році пішло на пряме порушення законодавства про оборону України, не було введено військовий стан, як це передбачає закон. І у нас і сьогодні де-юре немає війни з Росією, що дуже ускладнює наші взаємини з міжнародними організаціями, навіть з ООН, де ми говоримо про агресію, але фактично не зверталися за визнанням цієї агресії", — сказав він.

Читайте також: Винних у злочинах на Донбасі шукатимуть 120 країн: з'явилися подробиці

Популярні відео

За словами Гармаша, рішення суду може змінити дипломатичний фон між Росією та Україною.

"Для мене початок цього розслідування — це дуже позитивний крок в тому сенсі, що в ході "мінських" переговорів Росія завжди позиціонувала себе як посередник. І зараз, коли буде розглядатися справа в Міжнародному суді, то можна буде говорити про те, що не може бути посередником той суб'єкт, з яким Україна судиться за якраз міжнародну агресію. Мені здається, це серйозно змінить навіть дипломатичний фон не тільки в "мінських" переговорах, а взагалі дипломатичний фон у відносинах України та Росії", — сказав він.

Раніше віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина розповіла про готовність Міжнародного кримінального суду в Гаазі почати повноцінне розслідування військових злочинів і злочинів проти людяності в Криму і на Донбасі.

Джерело Україна 24 Теги