Рухаємося вперед — експертка про місце України в рейтингу за важливою ознакою

Уповноважена з питань гендерної політики розповіла, як в Україні дотримується рівність чоловіків і жінок

Рухаємося вперед — експертка про місце України в рейтингу за важливою ознакою

Україна знаходиться в середині рейтингу країн за дотриманням рівних прав чоловіків і жінок. Про це розповіла урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко в ефірі каналу "Україна 24".

"Кілька міжнародних поважаних організацій щороку вимірюють індекси дотримання гендерної рівності. Зазвичай аналізується інформація про приблизно 120 країн, і Україна на 60-му місці. Минулого року ми піднялися на 5 позицій у зв'язку з тим, що до Верховної Ради було обрано понад 20% жінок. Цього року завдяки використанню квот під час місцевих виборів представництво жінок в органах місцевого самоврядування збільшилося і буде понад 30%. Це однозначно менше, ніж в європейських країнах, але якщо дивитися на процес глобально, то Україна рухається вперед", — сказала вона.

Читайте також: Права жінок в бізнесі - в SCM розповіли, які роблять кроки

Популярні відео

Левченко назвала й інші чинники, які враховуються при складанні індексу.

"Крім політичного рівної участі жінок та чоловіків, є такий індикатор, як різниця в оплаті праці чоловіків і жінок. Нині ця різниця в Україні становить трохи більше 20%, за даними Державної служби статистики. Тому завдання України — вживати заходів, спрямованих на зменшення розриву в оплаті праці між чоловіками та жінками. Якщо говорити про такий показник як освіта, а він також обов'язково враховується, то рівень освіти жінок в Україні досить високий.

З огляду на те, що квоти зараз є тільки в політичній сфері, але є ще важлива економічна сфера, і необхідна рівна участь у процесах управління економікою. І багато країн, зокрема в Європейському союзі, вводять такі квоти для наглядових рад підприємств. В Україні минулого року був зареєстрований законопроєкт про гендерні квоти при формуванні наглядових рад на державних підприємствах. На жаль, він не був розглянутий", — розповіла вона.

Раніше віцеспікерка Верховної Ради Олена Кондратюк розповідала про тему участі жінок в місцевих виборах.

Джерело Україна 24 Теги