Локдаун в Україні: міністр пояснив, чому вибрали таку дату

Олег Немчінов розповів, що спочатку пропонувалося запровадитии з Нового року, але потім вибрали інше число

Локдаун в Україні: міністр пояснив, чому вибрали таку дату

Міністр Кабінету міністрів Олег Немчінов в ефірі каналу "Україна 24", відповідаючи на запитання телеглядачки, пояснив, чому жорсткий локдаун запроваджений з 8 січня 2021 року.

"Насправді карантинні обмеження, пов'язані з зупинкою економіки, це крайній захід, на яку йде уряд будь-якої країни. Тому можливість, яку нам дав карантин вихідного дня - підготувати медичну систему і збільшити критичний поріг для медичної системи з 20 тис. хворих на день до 32 тис., яких зараз система може витримати, - це можливість відсунути цей період", - сказав міністр.

Читайте також: Допомога українцям під час локдауну: в Кабміні сказали, як отримати гроші

Популярні відео

Немчинов зазначив, що дата була обрана на основі аналітичних прогнозів.

"8-е число вибиралося з урахуванням тих прогнозів, які давалися аналітиками секретаріату РНБО, а також МОЗ, які прогнозували той чи інший показник до моменту настання піку. В даному випадку попередня пропозиція була відразу після Нового року, порахували ефект карантину вихідного дня, подивилися, на якому плато ми знаходимося щодо заповненості ліжок, і запропонували дату 8-е число", - сказав Немчінов.

Читайте також: Локдаун і дистанційне навчання - директорка гімназії назвала проблеми

Також міністр пояснив, чому під час локдауну працюватиме транспорт, зокрема, повітряний.

"Ми добре пам'ятаємо зупинку економіки навесні, і найбільше нарікань саме було з приводу того, що люди, які підтримували економіку, а також медпрацівники, працівники органів держвлади, правоохоронці не мали можливості дістатися до своєї роботи. Крім того, потрібно розуміти, що коли ми входили в епідемію у березні, ми до кінця не розуміли, з чим зіткнулися. Зараз, якщо говорити про авіаперевезення, вони безпечні, в літаках всі в масках, це не маршрутка, там строго дотримується соціальна дистанція", - сказав Немчінов.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" екс-депутат Верховної Ради Борислав Береза ​​заявив, що рішення Кабміну про введення в Україні жорсткого локдауну з 8 січня є запізнілим.

Джерело Україна 24 Теги