Як працюватимуть церкви під час локдауну: в ПЦУ пояснили

ПЦУ закликала вірян бути відповідальними, але "не допустити ковідофобії"

Як працюватимуть церкви під час локдауну: в ПЦУ пояснили

Православна церква України очікує, що під час локдауну в Україні карантинні обмеження для храмів будуть не такими суворими, як для інших установ.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" представник прес-служби ПЦУ, протодиякон Михайло Омелян, коментуючи рішення Кабміну про посилення карантину з 8 до 24 січня.

Він зазначив, що Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій вже обговорювала цю проблему під час запровадження карантину вихідного дня.

"Було запропоновано уряду, щоб карантин вихідного дня мав відмінні обмеження для церков. Наприклад, якщо це великий храм, щоб була можливість відвідувати вірянам з дотриманням дистанції 1,5 метра, а також носінням масок і використанням антисептиків. Про це просили уряд, і, як ви бачили, в карантин вихідного дня церква була відкрита", - зазначив Омелян.

Читайте також: "Особистий локдаун": Кравчук пояснив, який карантин потрібен Україні

Популярні відео

Представник ПЦУ висловив сподівання, що під час локдауну церкви також будуть відчинені.

"Потрібно зрозуміти, що церква має суспільно важливу роль. Церква збирає допомогу для бідних, для людей, які мають особливі потреби. Особливо в зимовий період, коли холодно, таких людей дуже багато. Тому закривати церкви не потрібно. Вважаю, що це недоречно", - наголосив протодиякон.

Омелян пояснив, як можуть відбуватися богослужіння під час жорсткого карантину:

"Для прикладу, Михайлівський кафедральний золотоверхий собор вміщає велику кількість вірян. Це сотні вірян навіть з дотриманням дистанції 1,5 метра. Але в нас передбачена трансляція онлайн, ми її впродовж всього карантину ведемо – на сторінці Facebook нашого предстоятеля митрополита Епіфанія, на Facebook Православної церкви України. Численна кількість вірян приєднується онлайн до богослужінь, моляться в себе вдома… У нас територія Михайлівського достатньо велика, може вмістити чималу кількість вірян, можливо навіть почергово заходити на богослужіння".

Протодиякон додав, що ПЦУ в цей час "закликає бути відповідальними, не допустити ковідофобії, страху від пандемії, щоб він не переріс у паніку".

Читайте також: Залишилося небагато: озвучено прогноз, коли Україна переможе коронавірус

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Кабміну 9 грудня повідомив, що посилений карантин буде введено з 8 до 24 січня 2021 року.

Лікар-імунолог Федір Лапій заявив в ефірі телеканалу "Україна 24", що локдаун необхідно було вводити ще кілька тижнів тому замість карантину вихідного дня.

Джерело Україна 24 Теги