Кого колоти першим: епідеміолог про проблему з вакцинацією від COVID-19

Лікар вважає, що через вартість вакцину зможуть собі дозволити не всі громадяни України

Кого колоти першим: епідеміолог про проблему з вакцинацією від COVID-19

Епідеміолог Ірина Колеснікова вважає, що вакцина від коронавірусу СOVID-19 буде доступна не всім громадянам України після того, як опиниться на території держави.

Про це вона сказала в ефірі каналу "Україна 24".

"У нас ще нескоро так буде, щоб вакцина була доступна всім бажаючим, з огляду на те, що у нас немає власного виробництва і що вона досить дорога. Я знаю, що вартість однієї дози Pfizer 19,5 доларів, потрібно дві дози, вважайте вартість. Орієнтовна вартість вакцини Moderna 25 доларів за дозу, дві дози 50 доларів", - сказала вона.

Читайте також: "Ведемо переговори": Степанов розповів, скільки доз вакцини отримає Україна

Популярні відео

Коментуючи початок масової вакцинації в Великій Британії, Колеснікова сказала, що там страхова медицина, й вартість покриває страховка, і людині взагалі необов'язково знати ціну вакцини, тоді як в Україні безкоштовна вакцина постачатиметься частинами - першою частиною можна буде вакцинувати 3% населення і так далі.

"В Україні за кошти держбюджету закуповуються вакцини для дітей, і зараз ми отримаємо вакцину від COVID-19 безкоштовно з ініціативи COVAX - спочатку 1 млн 200 тис. доз, 3%, і потім до 20% і до 50% (населення - ред.) охопить вакцинація", - сказала лікар.

Читайте також: Є три сценарії: експерт розповів, яку вакцину від COVID-19 отримає Україна

Колеснікова звернула увагу на проблему, пов'язану з першочерговістю вакцинації.

"Тут є етична проблема навіть при щепленнях медпрацівників, військових, поліцейських першим траншем - кому першому дати доступ до вакцини. Про етичну проблему ми, національна група експертів з імунізації, почали говорити три місяці тому, щоб це було максимально доступно, щоб була рівність, прозорість. Ми давали рекомендації МОЗ і пацієнтським організаціям підключитися до формування цих контингентів", - сказала епідеміолог.

Нагадаємо, раніше в ефірі телеканалу "Україна 24" виконуючий обов'язки директора Центру громадського здоров'я Ігор Кузин повідомив, що українці отримають широкий доступ до вакцини проти коронавірусу восени 2021 року, а її перша партія може надійти в Україну вже в січні.

Джерело Україна 24 Теги