В Україні порушникам ПДР готують неприємний сюрприз: експертка розкрила деталі

Паском безпеки користується лише чверть українських водіїв

В Україні порушникам ПДР готують неприємний сюрприз: експертка розкрила деталі

В Україні поширеною причиною смерті й травмування в ДТП залишається непристебнутий ремінь безпеки. У поліції є плани щодо відеофіксації цього поширеного порушення.

Про це розповіла в ефірі телеканалу "Україна 24" голова громадської організації Traffic Challenge Ольга Дробишева, коментуючи статистику, згідно з якою ременем безпеки користується лише 25% українських водіїв.

"Це фактор ризику. Це причина загибелі й сильного травмування людей в аваріях. Проблема комплексна. У нас є певна культура і культурне середовище, в якому ростуть зараз наші діти… Я абсолютно впевнена, що на даному етапі ми тільки гарними проханнями цього не доб'ємося. Дуже потрібен контроль, щоб сформувати культуру. Коли ми її сформуємо, то люди, які народжуються і підростають у нових культурних рамках, будуть інакше до цього ставитися. На цей момент дійсно потрібен контроль", - зазначила Дробишева.

Читайте також: Оскарження порушень ПДР: в Авакова уточнили важливий нюанс

Популярні відео

Водночас експертка додала, що в цьому питанні є певна доля оптимізму:

"Є плани в поліції щодо відеофіксації, збільшувати кількість камер на наступні два роки. Камери, які зараз ставлять, фіксують тільки швидкісні порушення, але вони будуть фіксувати також порушення пристібання ременем безпеки. Просто зараз готується певна інфраструктура і треба вже зараз бути до неї підготовленим, щоб потім люди не казали - "ми не знали, чого нас штрафують".

Читайте також: Нові правила здачі на права - юрист пояснив, навіщо потрібні відеокамери

25 листопада набули чинності зміни до Правил дорожнього руху, відповідно до яких, зокрема, пасажири таксі зобов'язані пристібатися пасками безпеки як на передньому, так і на задньому сидіннях.

Радник міністра внутрішніх справ Михайло Апостол в ефірі телеканалу "Україна 24" закликав підвищити штрафи за їзду без паска.

Джерело Україна 24 Теги