Є три сценарії: експерт розповів, яку вакцину від COVID-19 отримає Україна

Глава Центру громадського здоров'я МОЗ розповів, чи може Україна сама вибрати вакцину

Є три сценарії: експерт розповів, яку вакцину від COVID-19 отримає Україна

Україна з великою ймовірністю отримає ту вакцину проти коронавірусу, яка найбільше підходить для зберігання у нас. Про це заявив в ефірі каналу "Україна 24" в.о. гендиректора Центру громадського здоров'я МОЗ Ігор Кузін. Він відповів на запитання, чи можемо ми вибирати виробника вакцин залежно від температурного режиму зберігання.

"Держава не має права впливати на ту вакцину, яка буде розподілена в рамках механізму COVAX. Проте країна може рейтингувати за певними показниками ту вакцину, яку хотіла б отримати. Тому однією з частин цього запиту також є оцінка холодового ланцюга, і держава вказала певні обмеження щодо холодового ланцюга, який є в державі", — сказав він.

Читайте також: ВООЗ хоче спеціально заражати людей коронавірусом: думка експерта

Популярні відео

Експерт повідомив, що в Міністерстві охорони здоров'я готується сценарій на випадок, якщо знадобиться глибоке заморожування.

"Зараз на рівні Міністерства охорони здоров'я розробляються сценарії під три можливі температурні режими: -70, -20 і +2...+ 8. Тому, якщо йтиметься про вакцину Pfizer (яка найбільш вимоглива до зберігання, потрібна дуже низька температура — ред.), то у нас є сценарій, що робити в такому випадку. Крім того, існує багато вакцин, які зберігаються при +2...+ 8. Найімовірніше, COVAX прислухається до пропозицій щодо рейтингу таких вакцин, і ми отримаємо більш прийнятну", — сказав він.

Раніше голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки та оборони України Сергій Комісаренко розповів, які умови необхідні для вакцинації від COVID-19 в Україні.

Джерело Україна 24 Теги