Скандал з коронавірусними відходами розгорівся на Сумщині: названі причини

Єгор Фірсов розповів, хто винен у неправильній утилізації відходів з лікарень

Скандал з коронавірусними відходами розгорівся на Сумщині: названі причини

В одному із сіл на Сумщині влаштували незаконне звалище медичних відходів, зокрема з коронавірусних лікарень, з різних областей. Колишній в.о. голови Держекоінспекції Єгор Фірсов розповів в ефірі каналу "Україна 24", хто має відповідати за незаконну утилізацію.

"Коронавірусне ліжко генерує від 2 до 10 кг медичних відходів за день. Існують так звані спеціальні утилізатори, де має бути необхідне обладнання, печі, де все це спалюється і захоронюється, і цим утилізаторам видається спеціальна ліцензія. Склад просто так не може приймати медичні відходи, у нього має бути ліцензія, яку видає міністерство екології та захисту навколишнього середовища", — сказав він.

Читайте також: "Реальні цифри приховують": Ляшко про коронавірус в Україні

 

Популярні відео

Фірсов розповів, що далеко не всі утилізатори дотримуються умов ліцензії.

"Зараз роблять перевірки, всього таких ліцензіатів близько 60. Більшість з цих ліцензіатів не відповідають умовам, завжди це була корупційна схема, коли вони брали гроші як за утилізацію, укладали контракт з медичними установами, а насправді везли відходи на полігон і викидали просто неба, або відвозили на склади, заробляючи мільйони гривень.

Максимальна, стовідсоткова відповідальність лежить саме на міністерстві. Також є завдання правоохоронних органів, це чітке порушення Кримінального кодексу, зберігання і поширення таких матеріалів — це кримінальна відповідальність", — сказав він.

Раніше Єгор Фірсов розповів, які маски краще носити в період епідемії коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги