Говорити про спад рано — ексміністерка про зниження захворюваності на COVID-19

Зоряна Скалецька розповіла, чому статистика показує зниження захворюваності

Говорити про спад рано — ексміністерка про зниження захворюваності на COVID-19

Немає серйозних підстав говорити про спад епідемії коронавірусу в Україні. Про це заявила ексголова МОЗ Зоряна Скалецька в ефірі каналу "Україна 24".

"Говорити про спад на сьогодні — ще немає серйозних даних. На сьогодні ми бачимо певне зменшення після вихідних, плюс певний вплив мав карантин вихідного дня. Сподіваюсь, що українці стали більш свідомими та більше дотримуються правил.

Щодо цифр, треба розуміти, що цифри – це те, що ми отримали від людей, котрі пішли в лабораторії та робили тести. Якщо люди не доходять, то цифри будуть менші. Якщо лабораторії не спроможні осягнути весь запит від людей – цифри будуть менші, ніж ми могли б отримати", — сказала вона.

Читайте також: "Ми на фінальній стадії": в МОЗ розповіли, коли готуватися до вакцинації

Популярні відео

Скалецька нагадала, що епідемічна ситуація в країні залежить від дотримання карантинних обмежень.

"Це комплексна ситуація. Будь-яка епідемічна ситуація в країні – це в першу чергу реакція суспільства на дотримання правил. Коли цього немає, тоді вже втручається держава своїми обмежувальними заходами", — зазначила вона.

Раніше  міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що лікарів забезпечать експрес-тестами на антиген, які дозволять за лічені хвилини перевіряти пацієнтів на наявність коронавірусу COVID-19.

Джерело Україна 24 Теги