Лікар розповів, скільки людей заражається COVID-19 в громадському транспорті

Олег Рубан розповів, яка частина заражень припадає на маршрутки та автобуси

Лікар розповів, скільки людей заражається COVID-19 в громадському транспорті

У громадському транспорті відбувається помітна частка заражень коронавірусом. Про це заявив епідеміолог, заслужений лікар України Олег Рубан в ефірі каналу "Україна 24", коментуючи нові дані щодо випадків коронавірусу в Україні.

"Відповідно до епідемічного розслідування, яке ми проводили в березні, 20-30% випадків інфікування відбувається саме в транспорті через недотримання правил. Тому при введенні обмежень потрібно обмежувати й транспорт. Або чітко контролювати режим і протиепідемічні заходи саме в транспорті", — сказав він.

Читайте також: Епідемія коронавірусу: озвучені терміни масової вакцинації українців

Популярні відео

Також лікар оцінив доступність медичної допомоги в Україні та розповів, яких заходів не вистачає.

"На жаль, сьогодні система протиепідемічного захисту, яка покладається на амбулаторно-поліклінічні заклади, зруйнована і не працює. Сімейні лікарі через перевантаження і відсутність знань про профілактичні заходи взагалі не проводять профілактику. Що стосується невідкладної допомоги, вона також сьогодні перевантажена і погано працює.

Зараз необхідно терміново вирішити питання про побудову інфраструктури або інструменту проведення протиепідемічних заходів в осередках. Є закордонні приклади — Японія, Китай, Сінгапур, Ісландія, — які проводять ці заходи, а не локдауни, і на бізнес це не впливає. Працюють лікарі в осередках, визначають та ізолюють контактних і контролюють їх ізоляцію", — розповів він.

Раніше Рубан розповів, коли має сенс вводити локдаун в Україні.

Джерело Україна 24 Теги