"Чи дотягнуть громадяни?": лікар висловився про складнощі локдауну

Іван Сорока розповів, що потрібно від уряду в питанні запровадження карантину

"Чи дотягнуть громадяни?": лікар висловився про складнощі локдауну

Чи потрібно запроваджувати локдаун в Україні в січні 2021 року, розповів президент Українського медичного клубу Іван Сорока в ефірі каналу "Україна 24".

"Медична система, сподіваюся, дотягне (до січня - ред.), але чи дотягнуть громадяни? Потрібно дивитися на ключові показники, це летальність, смертність, завантаженість. Щодня ми бачимо, що кількість людей, які помирають від ковіду, не зменшується, а це один з ключових показників ефективності роботи системи та якості. З іншого боку, українські лікарні ще не повністю забезпечені всіма необхідними виробами медичного призначення, технікою, кисневими концентраторами. Велика проблема із забезпеченням киснем на місцях", — сказав він.

Читайте також: "Боюся придумати новий мем": міністр розповів, коли можуть ввести локдаун

Популярні відео

За словами Сороки, потрібно, щоб уряд чітко визначив локдаун і карантин.

"Держава досі публічно не заявила, як вона розуміє поняття "карантин" і "локдаун". У нас і так на сьогодні серйозні обмеження, при ефективній роботі це допоможе медичній системі впоратися. Також важливі ключові кроки, а саме: що повинно входити в поняття "локдаун", "карантин", насправді на сьогодні у нас немає ні жорсткого карантину, ні жорсткого локдауну. Локдаун призведе до краху економіки, а необдуманий карантин не приведе до ефективних результатів. І коли мені кажуть, що вводимо локдаун або карантин, я як медик хотів би почути від уряду чіткі критерії", — сказав він.

Раніше перший президент України Леонід Кравчук пояснив, який карантин потрібен Україні.

Джерело Україна 24 Теги