"За контроль потрібно платити": політолог розповів про план Росії щодо Донбасу

Росія запропонує варіант врегулювання конфлікту на Донбасі в обмін на зняття санкцій

"За контроль потрібно платити": політолог розповів про план Росії щодо Донбасу

Росія хоче взяти паузу в переговорах щодо конфлікту на Донбасі. Про це розповів політолог Володимир Лупацій в ефірі каналу "Україна 24".

"Впродовж поточного року Російська Федерація намагається взагалі переформатувати підхід до врегулювання, вона хоче змінити свій статус і припинити бути стороною конфлікту, позиціонувати конфлікт виключно як двосторонні переговори між Україною і представниками самопроголошених республік, і я думаю, що час минув цього року.

Поки що, з того, що спостерігається, Росія намагається взяти паузу, вона дочекалася результатів місцевих виборів в Україні, може зробити підсумки, і ці підсумки не такі, на які вони очікували. Росія розраховувала змінити розклад політичних сил в Україні на свою користь, зокрема і в питанні політичного врегулювання. Другий момент - Росія очікувала завершення виборів у США, і поки що остаточна позиція США щодо Росії до кінця не визначена, тому Росія не поспішає", — сказав він.

Читайте також: Санкції України проти Росії неефективні: нардеп пояснив причину

Популярні відео

За словами експерта, Росія пропонуватиме "гібридну заморозку" конфлікту на Донбасі.

"З точки зору самого збройного конфлікту ми не можемо виключати, що росте токсичність інструменту, на який спочатку розраховувала Росія. За контроль над територіями потрібно платити, економічна ситуація там не покращується, вони будуть пробувати пропонувати "гібридну заморозку" і обміняти її на зняття санкцій", — сказав він.

Раніше голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук назвав умову для прямих переговорів України з ОРДЛО.

Джерело Україна 24 Теги