В Україні продають фальшиві результати тестів на коронавірус: названі розцінки

Підробками користуються для виїзду за кордон

В Україні продають фальшиві результати тестів на коронавірус: названі розцінки

В Україні почали продавати підроблені результати ПЛР-тестів для виїзду за кордон.

Як повідомляє у своєму сюжеті телеканал "Україна 24", тести на коронавірус підробляють, зокрема, від імені Київського обласного лабораторного центру.

Заступниця директора Київського обласного лабораторного центру Наталія Родіна продемонструвала журналістам фальшивий висновок.

"Тут посилаються на фахівця, використано його прізвище, який у нас вже давно не працює. Використане посилання на наш сертифікат акредитації, який у нас дійсно є, але якщо ми подивимося нижче, там підроблений знак", - повідомила Родіна.

Читайте також: Масове тестування на COVID-19: в РНБО прокоментували ідею Кабміну

Популярні відео

Це не єдина державна лабораторія, ім'ям якої прикриваються шахраї. У Львові торгували негативними результатами ПЛР-тестів, які нібито зробили в Інституті епідеміології та гігієни.

Директор цього інституту Борис Кузьмінов зазначив, що документ підроблений недбало.

"Написано, що він був виданий 18 жовтня, а це була неділя, ми у неділю не працюємо. Далі - негативний результат виділено жирним, чого ми ніколи не робимо", - розповів Кузьмінов.

В Інституті епідеміології та гігієни ПЛР-тест для вильоту за кордон коштує 1000 грн, а за липовий документ аферисти беруть 900 грн.

Справжність тесту для вильоту за кордон ніхто не перевіряє, відзначають у Держприкордонслужбі, цим займаються вже тамтешні прикордонники. Бачать позначення "результат негативний" - пропускають. Тим часом фальшиві тести українці показують і тоді, коли повертаються додому.

"Вони навіть не знають, де проходило тестування, яким чином його проводили", - розповів речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

Читайте також: В "Слузі народу" пояснили, чому українців не тестують на коронавірус безкоштовно

За підробку ПЛР-тестів тим, хто їх виготовляв, і тим, хто купував, передбачений штраф до 3,5 тис. грн, або навіть ув'язнення до трьох років.

Раніше журналісти телеканалу "Україна 24" провели розслідування і з'ясували, яким чином робляться підроблені запрошення на роботу в Євросоюзі.

Джерело Україна 24 Теги