"Поки є тільки теорії": лікарка про небезпечну властивість коронавірусу

Невропатологиня прокоментувала дослідження про вплив COVID-19 на мозок

"Поки є тільки теорії": лікарка про небезпечну властивість коронавірусу

Лікарка-невропатологиня Тетяна Майкова в ефірі телеканалу "Україна 24" прокоментувала дослідження німецьких лікарів, які дійшли висновку, що коронавірус COVID-19 може потрапляти в мозок.

"Коронавірус, за нашими короткими спостереженнями, яким лише пів року, досить нейротоксичний. Чи проникає він сам у нервову систему, поки не доведено. Є дослідження, які говорять про те, що він начебто по слизовій оболонці нюхового нерва може потрапляти в мозок, але це єдине спостереження німецької клініки "Шаріте". Вірус досить великий, і потрапити з судин у мозок, подолати гематоенцефалічний бар'єр, він не може", - зазначила Майкова.

Читайте також: "Хронічний" коронавірус: лікарка повідомила несподівані факти про COVID-19

Популярні відео

Коментуючи можливий вплив COVID-19 на нервову систему, лікарка зазначила:

"У нас є поки теорії про те, що вплив на нервову систему вірус чинить за рахунок взаємодії продуктів його життєдіяльності в респіраторних тканинах з гематоенцефалічним бар'єром і клітинами, які його огортають. Або це імунна проблема, або це реакція нервової системи на продукти життєдіяльності вірусу. Токсини вірусу ніяк не вивести, це питання часу".

Читайте також: Вплив коронавірусу на психіку - відомий лікар розповів про дві версії

Нагадаємо, вчені в Німеччині дослідили тіла пацієнтів, які померли від коронавірусу, і дійшли висновку, що COVID-19 може потрапити в мозок людини після вдихання його носом.

Раніше лікар-інфекціоніст Євген Дубровський в ефірі телеканалу "Україна 24" назвав грубу помилку українців при лікуванні коронавірусу.

Джерело Україна 24 Теги