Коронавірус і антибіотики: лікар розповів, коли вони потрібні

Лікар розповів, за яких симптомів та результатів аналізів варто вживати антибіотики

Коронавірус і антибіотики: лікар розповів, коли вони потрібні

Коли потрібно вживати антибіотики при коронавірусі, розповів анестезіолог, експерт МОЗ з боротьби з COVID-19 Сергій Дубров в ефірі каналу "Україна 24".

"Конкретній людині, якщо є позитивний ПЛР, потрібно здати загальний аналіз крові, якщо є можливість, здати аналіз крові на прокальцитонін, і відповідно до результатів цих аналізів уже вирішувати, потрібен антибіотик чи ні. Тобто ми чи можемо запідозрити приєднання бактеріальної флори, чи ні", — сказав він.

Читайте також: Масова вакцинація від COVID-19 небезпечна: лікар Дубровський назвав причину

Популярні відео

За словами лікаря, дешевше заплатити за аналіз, ніж купити непотрібні ліки.

"Аналіз на прокальцитонін не входить до пакету, тільки загальний аналіз крові, і в принципі на підставі загального аналізу крові ми також можемо мати підстави, обґрунтувати їх відповідно до нормативної бази. Це зростання кількості лейкоцитів — у переважної більшості пацієнтів з COVID-19 кількість лейкоцитів нормальна —- і збільшення кількості паличкоядерних форм, там понад 10% паличкоядерних. Це буде дешевше, ніж купити непотрібні антибіотики — і за фінансами на покупку, і за потенційними ускладненнями, і подальшим лікуванням цих ускладнень", — сказав він.

Раніше лікарка-інфекціоністка Світлана Гук повідомила несподівані факти про повторні зараження COVID-19.

Джерело Україна 24 Теги