Майже неможливо — інфекціоністка пояснила складність з локдауном

Євгенія Менжуліна розповіла, які заходи допоможуть стримати епідемію коронавірусу

Майже неможливо — інфекціоністка пояснила складність з локдауном

В Україні пропонують не зупиняти громадський транспорт під час локдауну, який перенесли з грудня на січень. Чи є сенс в таких обмежувальних заходах, розповіла інфекціоністка Євгенія Менжуліна в ефірі каналу "Україна 24".

"У такому випадку транспортні потоки теж розмежовуються. Насамперед їм користуються люди, яким необхідно дістатися до роботи — лікарі, надзвичайні служби, ті, хто не може працювати дистанційно. Роботодавці максимально повинні переводити співробітників на віддалений режим роботи. Неможливо зовсім заборонити людям працювати, адже їм потрібні гроші - і не тільки тому, що попереду свята. Те ж саме стосується людей похилого віку в громадському транспорті, потрібно визначати години, коли їм можна їхати.

Звичайно, це дуже складна організаційна робота в умовах нашого ставлення - халатності і хаотичності. Це майже неможливо. І, на жаль, так воно і буде. Особливо це стосується приватних перевізників, маршруток і так далі", — сказала вона.

Читайте також: Буде катастрофа — інфекціоніст про важливий момент з локдауном

Популярні відео

Також лікарка відповіла, чи потрібно забороняти новорічні ярмарки та інші святкові заходи.

"По-перше, ярмарки на відкритій території. По-друге, відвідувачів потрібно пускати дозовано і розмежовувати потоки, щоб не було стовпотворіння біля бочки з глінтвейном і таке інше. За цим повинні стежити — поліція чи муніципальна варта. Зараз працюють продуктові ярмарки, і не можна сказати, що це джерела інфекції. Відвідуваність у них середня, продавці та покупці користуються захистом", — сказала вона.

Читайте також: Вірус розвивається — ексміністерка про ситуацію з COVID-19

 

Менжуліна відповіла на запитання, коли краще вводити локдаун — зараз чи в січні.

"Як лікарка я б локдаун вводила прямо завтра і не на три тижні, а набагато довше. Як людина я розумію, що це смертельний постріл в економіку, у фінансове становище людей і так далі. Це дуже складне питання. Подивимося, чи будуть вводити напівзаходи, які приведуть до напівнаслідків, або будуть значно жорсткіші заходи", — сказала вона.

Раніше епідеміологиня Катерина Сояк розповіла, чи дійсно потрібен Україні локдаун.

Джерело Україна 24 Теги