"Крайній захід": лікарка пояснила, чи потрібен Україні локдаун

Епідеміологиня оцінила поточну статистику захворюваності

"Крайній захід": лікарка пояснила, чи потрібен Україні локдаун

Лікарка-епідеміологиня Катерина Сояк в ефірі телеканалу "Україна 24" оцінила можливість посилення карантину і запровадження жорсткого локдауну в Україні з початку січня.

"У нас на сьогодні статистика захворюваності безпосередньо залежить від кількості протестованих випадків. Тестуємо ми, зокрема досить важкі випадки, що видно зі статистики. Тому що дуже великий відсоток виявлення від кількості протестованих. Я для себе зараз не пов'язую стабілізацію ситуації з карантином вихідного дня", - сказала Сояк.

Читайте також: "Дурніше вигадати неможливо": Гордон жорстко розкритикував локдаун в Україні

Лікарка не виключила, що Україна може почекати до січня із запровадженням локдауну.

"Це залежить від того, наскільки переповнені лікарні. Але зі статистикою є проблеми, тому що в деяких регіонах неможливо потрапити до лікарні, але при цьому заповнюваність ліжок на сайтах позначена на 50-60%. Щось не так з нашою статистикою або зі звітністю, яка подається", - зазначила вона.

Популярні відео

За словами епідеміологині, локдаун є "останнім заходом".

"Я абсолютно не хочу сказати, що він дійсно завтра потрібен. Потрібно дивитися, як ми справляємося. Якщо є шанси в такому режимі залишитися жити, звичайно ж, це краще. Не будемо втрачати робочі місця і ставити економіку в ситуацію, з якої потім буде дуже складно виходити. Але якщо переповнені ліжка, якщо інші варіанти не працюють, локдаун потрібен. Введення локдауну - це явний приклад того, що ми не впоралися стандартними методами обережності, які в нас були - з носінням масок, з дистанцією, організацією безпечних робочих місць тощо", - заявила Сояк.

Читайте також: Посилення карантину: Степанов розповів, чи зупинять транспорт

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я Максим Степанов, виступаючи у Верховній Раді, повідомив, що до кінця грудня повторного локдауну в Україні не буде.

Політолог Петро Олещук в ефірі телеканалу "Україна 24" пояснив це рішення МОЗ.

Джерело Україна 24 Теги