Українців попередили про серйозну проблему з вакцинами від коронавірусу

Експерт закликав остерігатися підробок

Українців попередили про серйозну проблему з вакцинами від коронавірусу

З появою в Україні вакцин проти коронавірусу COVID-19 активізуються шахраї, які продаватимуть фальсифікований препарат.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" ексзаступник глави Держінспекції з контролю якості ліків Костянтин Косяченко.

"Це світова проблема. Фальсифікація ліків існує, на жаль, в усіх державах. Скажімо, у високорозвинених державах менша ймовірність отримати вакцину чи якісь ліки фальсифіковані. У слаборозвинених, де слабка система контролю якості лікарських засобів, безумовно, вірогідність дуже висока. Шахраї не сплять. Якщо є високий попит, на неї буде висока ціна. Обов'язково знайдуться ті, хто намагатиметься злочинним шляхом всунути підроблені ліки", - розповів Косяченко.

Читайте також: Коли в Україні з'явиться вакцина від коронавірусу: озвучені терміни

Популярні відео

На запитання, хто повинен контролювати походження і якість вакцин, експерт відповів:

"Усі. В Україні є Державна служба з лікарських засобів, яка має право на це. Безумовно, потрібно контролювати на кордоні, бо фальсифіковані ліки надходять найчастіше контрабандою. Тому потрібно дивитися, що везуть в торбах і мішках. І, безумовно, потрібно використовувати новітні засоби захисту - QR-коди, голограми наносять на справжні ліки".

Читайте також: Степанов пояснив, кого в Україні першими вакцинують від коронавірусу

Водночас Косяченко зазначив, що вакцини підробляти складніше, ніж інші ліки.

"Вакцини меншим чином фальсифікуються, тому що в будь-якої вакцини є холодовий ланцюг. Дуже часто можна простежити, звідки вакцина зайшла, як потрапила в аптеку чи лікарню. Вона повинна обов'язково зберігатися в певних холодових умовах. Є спеціальні датчики, які показують, чи був порушений цей ланцюг", - пояснив він.

Також експерт порадив українцям "бути уважними, йти в перевірені клініки та аптеки, а не купувати в інтернеті невідомим чином".

Раніше лікар-інфекціоніст Євген Дубровський в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чи потрібно вакцинуватися тим, хто перехворів на коронавірус.

Джерело Україна 24 Теги