Є великі сумніви — експерт про важливу подію в переговорах щодо Донбасу

Сергій Грабський заявив про необхідність домагатися проведення нормандської зустрічі

Є великі сумніви — експерт про важливу подію в переговорах щодо Донбасу

Голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук висловив надію, що зустріч в нормандському форматі відбудеться в доступному для огляду майбутньому. Цю заяву прокоментував військовий експерт Сергій Грабський в ефірі каналу "Україна 24".

"Є спроби розділити нормандський формат і мінські переговори. Потрібно розуміти, що мінські переговори — це переговори тактичного масштабу, які розв'язують практичні питання, а нормандський формат порушує проблему україно-російської війни на стратегічний рівень. Саме дотримання нормандського формату виносить наші спроби відновити територіальну цілісність на світовий рівень.

Як було вже погоджено, ОБСЄ під час головування Швеції, яке починається наступного року, порушуватиме це питання і включатиме питання Криму в цей формат. Це дуже важливо, і ми не можемо робити будь-які кроки назад щодо нормандського формату", — сказав він.

Читайте також: Росія блокує свої ж вимоги — учасник ТКГ про переговори щодо Донбасу

Популярні відео

Експерт зазначив, що Україна повинна домагатися обов'язкового проведення зустрічі в нормандському форматі.

"Що до конкретної дати та вірогідності зустрічі до кінця року давайте говорити відверто: Росія саботує всі спроби проведення нормандської зустрічі. У мене дуже великі сумніви, що зустріч відбудеться до кінця року. Але це не повинно послаблювати наші спроби проведення саме такої зустрічі в нормандському форматі. Зустріч повинна відбутися, нехай на початку наступного року", — сказав він.

Раніше член української делегації в Тристоронній контактній групі по Донбасу Сергій Гармаш заявив, що Росія не зацікавлена ​​в проведенні нової зустрічі глав країн нормандської четвірки.

Джерело Україна 24 Теги