Російської вакцини не існує — Степанов про боротьбу з коронавірусом

Міністр охорони здоров'я розповів, у кого Україна збирається купувати вакцину від COVID-19

Російської вакцини не існує — Степанов про боротьбу з коронавірусом

Україна веде перемови про закупівлю американської вакцини від коронавірусу, питання російської вакцини не розглядається. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24".

"Стосовно американського посольства — була зустріч (з питання закупівлі вакцин - ред.), і я відразу про це повідомив у соцмережах, на своєму сайті. Я постійно зустрічаюся з нашими послами, ми ставили питання вакцинації, зокрема мене цікавило питання закупівлі вакцин в американських компаніях, які б перебували на третій стадії клінічних випробувань, це насамперед Pfizer і Moderna, з якими ми ведемо переговори.

Щодо російської вакцини — я говорив неодноразово, що не існує на сьогодні російської вакцини. Коли говорять, що зареєстрували вакцину, яка не пройшла третю стадію — то нема про що говорити. Третя стадія — найбільша, при якій випробовується вакцина, зокрема і з точки зору її безпеки", — сказав він.

Читайте також: Степанов пояснив, кого в Україні першими вакцинують від коронавірусу

Популярні відео

Також Степанов зазначив, що потрібно максимально обмежити прийом антибіотиків без серйозних причин.

"Я неодноразово заявляв, що антибіотикорезистентність у нашій країні — одна з найбільших загроз, яка існує. Ми повинні припинити просто їсти антибіотики при всіх хворобах. І саме тому ми робимо електронний рецепт, зокрема й для того, щоб антибіотики продавалися за електронним рецептом", — сказав він.

Раніше інфекціоніст Євген Дубровський розповів, чому масова вакцинація може бути небезпечною.

Джерело Україна 24 Теги