Масова вакцинація від COVID-19 небезпечна: лікар Дубровський назвав причину

Відомий інфекціоніст розповів, чи буде користь Україні від вакцини проти коронавірусу

Масова вакцинація від COVID-19 небезпечна: лікар Дубровський назвав причину

Масово вакцинувати українців від коронавірусу може бути небезпечно, заявив інфекціоніст Євген Дубровський в ефірі каналу "Україна 24".

"Масова імунізація — це дуже небезпечно. Перед тим, як робити щеплення всіх під одну гребінку, потрібно розуміти, що є люди, яким це буде небезпечно. Це пацієнти з імуносупресією, це пацієнти, які мають прямі протипоказання. Чи зможе система вчасно виявити, обстежити та запобігти наслідкам для таких пацієнтів? Це перше", — сказав він.

Читайте також: Вакцина від COVID-19 - відомий лікар дав дуже важливу пораду

Популярні відео

Лікар вважає, що поки з'явиться вакцина, велика частина людей вже перехворіє і не потребуватиме імунізації.

"Друге. Ми всі говоримо про цю вакцину, яка буде. Потрібно чітко розуміти, що вона у нас буде не завтра, не післязавтра, навіть, напевно, не через кілька місяців. Потрібно забути цей міф, що вакцина нас врятує, вирішить всі наші проблеми. До цього часу, і це позитивна інформація, одужують щодня тисячі, ці люди вже не захочуть вакцинації. Чи зможемо ми кожному пацієнту перевірити антитіла перед тим, як щеплення робити? Навіщо тоді розглядати примусову вакцинацію, якщо до кінця зими більше половини населення немає сенсу вакцинувати", — сказав він.

Раніше міністр охорони здоров'я України Максим Степанов назвав основні категорії громадян, які підлягають вакцинації після того, як Україна отримає вакцину проти коронавірусу COVID-19.

Джерело Україна 24 Теги