Карантин вихідного дня: Степанов розповів, у чому прорахувалася влада

Міністр охорони здоров'я розповів, чому карантин вихідного дня не дав максимального ефекту

Карантин вихідного дня: Степанов розповів, у чому прорахувалася влада

Влада не досягла бажаного ефекту від карантину вихідного дня. Про це розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24".

"Що стосується карантину вихідного дня, я неодноразово говорив, що ми розраховували на максимальний ефект. Він передбачав не просто зниження динаміки захворюваності, а зниження на 20% кількості хворих. Ми зараз бачимо зниження динаміки, навіть два дні поспіль, що цифри менші. Але ми не досягли того ефекту, на який розраховували максимально, і зокрема це пов'язано з тим, що виконання карантинних обмежень не було таким, як має бути", — сказав він.

Читайте також: Вірус розвивається — ексміністерка про ситуацію з COVID-19

Популярні відео

Степанов зазначив, що найголовніше — обмежити контакти.

"У нас введені штрафи за невикористання масок в громадських місцях, і це дуже важливо, тому що єдиним способом зупинки є карантинні обмеження. Вірус передається від людини до людини, все дуже просто. Якщо контакту немає, на що передусім спрямовані карантинні обмеження, то людина просто не захворіє.

Щодо питання маршрутизації — вони у нас затверджені. Але у нас та система охорони здоров'я, яка була 29 років. У нас дійсно з'являються проблеми, про які ми говоримо. Я їжджу всюди, спілкуюся з пацієнтами та лікарями, щоб дізнатися всю проблематику, яка у них є, і не тільки з точки зору ковіду", — сказав він.

Раніше лікар-інфекціоніст Євген Дубровський розповів, що найнебезпечніше в зараженні коронавірусом.

Джерело Україна 24 Теги