"Неприпустимі речі": голова МОЗ про трагедію в лікарні на Львівщині

Максим Степанов розповів про розслідування смерті пацієнтів на ШВЛ у Жовкві

"Неприпустимі речі": голова МОЗ про трагедію в лікарні на Львівщині

Трагедію в лікарні Жовкви на Львівщині, де померли два пацієнти через відключення електрики, розслідуватиме спеціальна комісія. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі каналу "Україна 24".

"Стосовно трагедії, яка сталася на Львівщині — це неприпустимі речі, до того ж, в лікарні був відповідний генератор, який чомусь стояв закритим, і на нього не було переходу. Зазвичай у наших лікарнях перехід на ці генератори відбувається протягом 7-10 хвилин. Створено комісію Департаменту охорони здоров'я, будуть відповідні висновки щодо керівництва лікарні, яке не забезпечило перехід, і понад годину лікарня перебувала без електроенергії. І як результат — трагедія, коли загинули люди, що перебувають на ШВЛ", — сказав він.

Читайте також: "Помирав на очах у лікарів": в лікарні на Буковині сталася трагедія

Популярні відео

За словами Степанова, в українських лікарнях є все необхідне, щоб уникнути подібних інцидентів.

"На сьогодні лікарні забезпечені засобами захисту. Бувають іноді випадки, тиждень тому я був на Житомирщині в обласній лікарні, при забезпеченості обмежений доступ медпрацівникам до засобів. На моє переконання, головлікар точно має бути звільнений з цієї посади", — сказав він.

Нагадаємо, у Жовкві Львівської області в реанімації місцевої лікарні померли двоє людей на штучній вентиляції легень, коли в установі пропала електроенергія.

Джерело Україна 24 Теги