"Пережити буде складно": міністр культури згадав "Гру престолів"

Олександр Ткаченко розповів, як влада може допомогти креативній сфері

"Пережити буде складно": міністр культури згадав "Гру престолів"

Креативна індустрія отримає шанс пережити зиму, якщо влада не заборонить їй працювати. Про це розповів міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко під час спецефіру "Культура на карантині" на каналі "Україна 24".

"Це велика криза і нові виклики. На жаль, ми можемо констатувати, що сфера культури та креативних індустрій одна з тих, що найбільше постраждали, тому що це фактично контактний спосіб — відвідування театрів, музеїв, без живого спілкування дуже важко. Те, що є можливість, попри проблеми, продовжити відвідувати театри — я вважаю, що це шанс для нас пережити цю зиму. Сподіваюся, як говорили в "Грі престолів", вона пройде. І після свят, отримання вакцини, ми зможемо повернутися до звичайного життя", — сказав він.

Читайте також: Посилення карантину: "слуга народу" розповів, що закриють під час локдауну

Популярні відео

Ткаченко розповів, як держава може допомогти різним сферам бізнесу, які постраждали через карантин.

"За даними податкової, найбільше постраждали сфери гостинності, кінотеатри, кіновиробництво, як і в цілому вся сфера креативних індустрій. І зараз в уряді ми зробили що могли - затвердили програму отримання грантів, сподіваюся, до кінця року вони будуть виплачені. Також ухвалене рішення про 7% ПДВ для сфери культури, це знижений ПДВ. У нас є збільшений бюджет на прийдешній рік, але головне - зрозуміти, що цю кризу буде досить складно пережити, і не тільки нам. Важливо спланувати наші подальші кроки не на завтра, а на післязавтра.

Потрібна хоча б середньострокова програма інвестування у сферу, для того, щоб через програму великої реставрації, програму підтримки туризму, кіно вийти на нормальний рівень життя", — сказав він.

Раніше відомий музикант Тарас Тополя розповів, скільки втратила індустрія культури через карантин.

Джерело Україна 24 Теги