Масове тестування на COVID-19: в РНБО прокоментували ідею Кабміну

Сергій Комісаренко розповів, яким чином можна провести тотальне тестування на коронавірус

Масове тестування на COVID-19: в РНБО прокоментували ідею Кабміну

Кабінет міністрів України готує проєкт тотального тестування українців на COVID-19, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Ініціативу влади прокоментував в ефірі каналу "Україна 24" Сергій Комісаренко, голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки та оборони, академік НАНУ.

"Моя спеціальність — молекулярна імунологія, але я поки не знаю, якими тестами будуть користуватися. Якщо вони хочуть визначати наявність вірусу, а не слідів вірусу, можна використовувати фактично два типи діагностики — це ПЛР, яка виявляє РНК вірусів, або методи на визначення так званого антигену, тобто поверхневі протеїни вірусу. Їх виявляють за допомогою швидких тестів, імуноферментного аналізу.

Я не знаю, яким чином це планується. Але як би воно не планувалося, є сенс проводити дослідження, і вони можуть дати результати лише в тому випадку, якщо тести будуть специфічними, якщо вони будуть високоефективними, якісними. Якщо там буде багато помилкових позитивних або негативних результатів, це дослідження проводити не потрібно", — сказав він.

Читайте також: Вакцина від COVID-19 - відомий лікар дав дуже важливу пораду

Популярні відео

За словами експерта, в Україні недостатньо ні тестів, ні обладнання для тотального ПЛР-тестування.

"ПЛР не витримає, як я чув, навіть проведення обмеженої кількості, у нас немає і такої кількості тестів, ми не проводимо такої кількості тестувань в день. У нас немає обладнання, фахівців, і результати будуть тільки через 4-5 днів. Думаю, найдешевший варіант — масовий імуноферментний аналіз. Однак для цього потрібне певне обладнання, воно є практично в усіх великих містах і лікарнях. На жаль, в Україні немає організації, яка проводить тестування і має відповідний сертифікат і видає сертифікати тестів", — сказав він.

Раніше лікар-інфекціоніст Євген Дубровський розповів, що найнебезпечніше в зараженні коронавірусом.

Джерело Україна 24 Теги