"2020 рік один із найтепліших" - у Гідрометцентрі розповіли, що змінилося в світі

За словами Миколи Кульбіди, температура в холодний і теплий періоди істотно змінилася

"2020 рік один із найтепліших" - у Гідрометцентрі розповіли, що змінилося в світі

2020 рік увійде до п'ятірки найтепліших років в Україні, а загальна тенденція потепління випереджає глобальний показник.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" сказав директор Гідрометцентру України Микола Кульбіда.

"Ще місяць до закінчення року, і цей місяць може внести певні корективи в загальну картину, але вони вже будуть незначні. В Україні ситуація аналогічна світовій, глобальній, але темпи зростання температури повітря навіть випереджають глобальний показник. Рік, швидше за все, увійде до п'ятірки років з найвищою середньою річною температурою. Процес глобального потепління для України також характерний, він триває, і нічого його поки не зупинить", - сказав Кульбіда.

Читайте також: Такого ще не було - метеоролог про погодний хаос в Україні

Популярні відео

За словами директора Гідрометцентру, температура в холодний і літній періоди істотно змінилася.

"Якщо розглядати кліматичні зміни в сезонному розрізі, то там є серйозні відмінності. Наприклад, терміни приходу зими, тобто переходу температури через 0 градусів, змінилися мало за останні 20-25 років. І терміни настання весни теж змінилися мало. Але дуже сильно змінилась температура холодного періоду і теплого. Зростання температури на території України в окремі місяці перевищують 2 градуси за останні 25 років, це дуже велика цифра", - сказав Кульбіда.

Читайте також: Запуск пілотованого корабля SpaceX на МКС зірвався через погоду: повне відео

Нагадаємо, сімейний лікар Юрій Зінчук в ефірі каналу "Україна 24" розповів, який вплив перепади погоди мають на людей з метеочутливістю.

Джерело Україна 24 Теги