Посилення карантину: "слуга народу" розповів, що закриють під час локдауну

Михайло Радуцький також пояснив, за яких умов буде вводитися локдаун

Посилення карантину: "слуга народу" розповів, що закриють під час локдауну

Посилення карантину і запровадження жорсткого локдауну в Україні передбачатиме закриття всіх об'єктів, окрім критичної інфраструктури, і обмеження роботи транспорту. Також будуть обмежені масові заходи навіть на свіжому повітрі.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив нардеп від "Слуги народу", голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Михайло Радуцький.

Читайте також: "Дурніше вигадати неможливо": Гордон жорстко розкритикував локдаун в Україні

На запитання, які обмеження будуть при повному локдауні, Радуцький відповів:

"Працювати на роботі можна буде тільки дистанційно. Крім критичної інфраструктури – атомна електростанція, лікарня, аптеки, маленькі магазини – все решта має бути закрито. Що стосується транспорту – міжнародне авіасполучення немає сенсу закривати, бо ми вводимо локдаун, щоб зменшити скупчення людей у якихось місцях. Якщо люди можуть собі дозволити поїхати десь на відпочинок, то це ж зменшення концентрації людей тут на місці – це теж дасть можливість розірвати ланцюг. Але транспорт має бути закритий, крім службового транспорту, щоб люди могли дістатися на роботу. Мають бути закриті ТРЦ, всі розважальні заходи, обмеження на скупчення людей навіть на свіжому повітрі".

Популярні відео

Депутат також пояснив, за яких умов буде запроваджуватися локдаун.

"За словами міністра охорони здоров’я, сьогодні Україна має 52 тис. спеціалізованих ліжок для прийняття хворих на COVID-19. Що стосується карантину вихідного дня, дійсно, він не дав очікуваних результатів. Але за останній тиждень на сьогодні маємо кількість завантажених ліжок в українських стаціонарах – 27-28 тис. ліжок. Це не так, як би хотілося, бо ланцюг, на жаль, не зупинився, не розірвався, але хоча б система має такий stand by. Якщо завантаженість ліжок зростатиме, якщо це буде 35-40 тис. ліжок, то це перший показник, що треба вводити локдаун, бо система ляже, вона не витримає", - сказав Радуцький.

Читайте також: Глава МОЗ прояснив ситуацію з локдауном в Україні

Нардеп нагадав, що уряд, згідно з постановою Верховної Ради, попередить про введення локдауну за 7 днів.

"Точну дату я вам не можу сказати. Єдина точна дата – що за 7 днів до цієї дати ми будемо про це знати. Це я точно впевнений", - зазначив він.

Раніше заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, за яких умов вдасться уникнути локдауну в Україні.