Відомий лікар розвіяв популярний міф про симптоми коронавірусу

Інфекціоніст також пояснив, коли пацієнта можна вважати таким, що одужав

Відомий лікар розвіяв популярний міф про симптоми коронавірусу

При коронавірусі COVID-19 такий специфічний симптом, як втрата нюху, присутній лише у частини пацієнтів. При цьому можливість відчувати запахи іноді повертається лише через кілька місяців після одужання.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів лікар-інфекціоніст Євген Дубровський.

На запитання, чи правда, що людина хворіє доти, поки не відчуває запахів, Дубровський відповів:

"Абсолютно не так. Це характерний специфічний симптом, який з'являється не з початку захворювання, а на 5-6-й день тільки, і в різних людей по-різному. Люди одужують від коронавірусу на 14-й день. Хтось може трохи довше, але це зовсім трохи. А запах може повернутися і через місяць, і через два. Є кілька пацієнтів, до яких він досі не повернувся, а вже минуло кілька місяців".

Читайте також: "Ви дуже здивуєтеся": лікар назвав дієвий засіб від епідемії коронавірусу

Популярні відео

На запитання, скільки днів може триматися позитивний результат тесту ПЛР, лікар повідомив:

"У переважної більшості людей на 10-12-й день підтвердження негативне. Є пацієнти, в яких місяцями позитивний ПЛР, наприклад, ВІЛ-інфіковані. У них настільки слабка імунна система, що коронавірус безконтрольно розмножується. Він не завдає великої шкоди пацієнтові".

Читайте також: Австралія перемогла епідемію коронавірусу: лікар назвав причину

Інфекціоніст також зазначив, що на 10-й день пацієнт з коронавірусом вже вважається "умовно заразним", навіть якщо у нього позитивний тест.

Раніше лікар-інфекціоніст Євген Дубровський розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", чим небезпечне лікування коронавірусу антибіотиками.

Джерело Україна 24 Теги