Лікар розповів, коли коронавірус в Україні піде на спад

Імунолог вважає, що вакцинація не допоможе в боротьбі з епідемією

Лікар розповів, коли коронавірус в Україні піде на спад

Епідемія коронавірусу COVID-19 в Україні може піти на спад влітку 2021 року, коли людей, які перехворіли, буде вже переважна більшість.

Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" лікар-імунолог Борис Донськой. На його думку, вакцинація не допоможе в боротьбі з коронавірусом, оскільки Україна отримає вакцину занадто пізно.

"На перших етапах щеплень все одно буде замало, самих доз препарату не вистачить. Навряд чи хтось когось буде примушувати. Немає навіть законодавчих підстав для примусу, це не є обов'язковим. Щеплення робитимуть ті, хто погодиться. Більш того, думаю, навпаки - буде проблема, як вибрати групи першочергового щеплення, групи ризику, хто має шанс на складне протікання хвороби. На перших етапах буде черга. Я б не хотів, щоб "групою ризику" стали депутати, прокурори та міністри", - зазначив імунолог.

Читайте також: Степанов пояснив, кого в Україні першими вакцинують від коронавірусу

Популярні відео

На думку лікаря, Україна отримає дози вакцини вже тоді, коли людей, які не перехворіли, буде мало.

"На жаль, ми отримаємо вакцину пізно, і тих, хто перехворів, буде переважна більшість. Тому питання в тому, як нам уберегти людей з групи ризику до того, щоб вони дочекалися цього щеплення. Коли ми перехворіємо майже всі, тоді, дійсно, і сама пандемія зійде нанівець, тому що кількість людей, яких вірус може заразити, буде мінімальною, і їм складно буде зустріти один одного, щоб передати вірус", - пояснив Донськой.

Читайте також: "Є межа ефективності": лікар розповів, чи всім допоможе вакцина від COVID-19

Імунолог спрогнозував, що "десь наприкінці літа ми матимемо фактичний спад пандемії з природних причин".

"Ці причини нам коштуватимуть багатьох складних випадків і летальних випадків. Щеплення потрібне вже зараз, а у вересні це буде малоефективно", - сказав він.

Раніше глава МОЗ Максим Степанов розповів в ефірі телеканалу "Україна 24", що Україна отримає вакцину від коронавірусу наприкінці I кварталу - початку II кварталу 2021 року. В рамках міжнародної ініціативи COVAX Україна розраховує отримати 8 млн доз вакцини безкоштовно. Також ведуться переговори з фармацевтичними компаніями про закупівлю вакцин.

Джерело Україна 24 Теги