Українські лікарі роблять класичну помилку – експерт про коронавірус

Лікарі призначають антибіотики "скрізь і постійно"

Українські лікарі роблять класичну помилку – експерт про коронавірус

В Україні за час епідемії коронавірусу різко підвищилось споживання антибіотиків, які не захищають від COVID-19, проте можуть викликати антибіотикорезистентність.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів директор громадської організації "Українська вища медична школа" Віктор Досенко.

За словами експерта, лікарі зараз призначають антибіотики "всюди й постійно".

"Про це потрібно говорити більше, ніж про локдаун, бо за оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, попереду в нас антибіотикорезистентність, яка забере 10 мільйонів життів по світу", - зауважив він.

Читайте також: Лікування коронавірусу: лікар роз'яснив ефективність народних методів

Популярні відео

Досенко підтвердив, що антибіотики допомагають при бактеріальній інфекції, а не при вірусній, як COVID-19.

"Про це потрібно говорити щодня, бо до більшості лікарів це не дійшло, і вони роблять класичну помилку з "профілактичним" призначенням антибіотиків. Не запобігає це призначення розвитку бактеріальної інфекції. Тільки коли бактеріальна інфекція виникла, тоді можна і треба призначати антибіотики", - сказав він.

Читайте також: "Буде величезна смертність": лікар шокував заявою про лікування коронавірусу

На запитання, чому так відбувається, Досенко відповів:

"Низька кваліфікація. Передусім поганий рівень освіти… Замість того щоб з пандемії вийти сильнішим, МОЗ знижує прохідний бал дуже простенького елементарного іспиту "на креветку" для студентів-медиків. На 55% запитань відповів - і ти лікар з українським дипломом. Другий фактор - пацієнт теж вимагає антибіотиків і міняє лікаря, якщо той йому не призначає антибіотики. І третій фактор - немає адекватного протоколу лікування саме вірусного ушкодження... Спираються лікарі, найімовірніше, на якийсь старий протокол, який говорить про лікування пневмонії в цілому не диференціюючи, вірусна чи бактеріальна".

Раніше лікар-імунолог Андрій Волянський в ефірі телеканалу "Україна 24" спростував міф про те, що коронавірус COVID-19 можна побороти вітамінами.

Джерело Україна 24 Теги