Це неприпустимо — в Авакова висловилися про гучний скандал на Закарпатті

Антон Геращенко розповів про справу за фактом погроз українцям угорського походження

Це неприпустимо — в Авакова висловилися про гучний скандал на Закарпатті

Проти людей, які погрожували закарпатським депутатам, що співали гімн Угорщини, відкрито справу. Про це заявив заступник міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Антон Геращенко в ефірі каналу "Україна 24".

"Після того, як на засіданні однієї з сільських рад на Закарпатті етнічні угорці заспівали після гімну України гімн Угорщини, почалося роздмухування і заклики до етнічної ненависті до угорської меншини на Закарпатті. Це неприпустимо, Конституція України говорить про те, що всі громадяни України є рівними незалежно від національності.

Кримінальний кодекс, стаття 161, передбачає кримінальну відповідальність за порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової та національної приналежності, а за заклики до насильства передбачає до 5 років ув'язнення. Зараз ми відкрили справу за ст. 161 і шукаємо того юнака, який або як провокатор, або за своїми переконаннями вирішив порушити Кримінальний кодекс", — сказав він.

Читайте також: "Угорщина завжди так реагує": в "Слузі народу" розповіли про дипломатичний скандал

Популярні відео

За словами Геращенка, у співі гімну іншої країни немає злочину.

"З приводу співу гімну Угорщини на території України. Українці, які живуть у Канаді, США, Австралії також часто співають гімн України, і ніхто не притягає за це до відповідальності. Це нормально, коли якась етнічна група співає національні пісні та навіть національний гімн", — сказав він.

Нагадаємо, в мережі з'явилося відео, на якому депутати Сюртовської ОТГ разом з головою громади після присяги співали угорський гімн. Після цього був оприлюднений відеоролик, на якому невідомий погрожував українцям угорського походження.

Раніше двом угорським чиновникам заборонили в'їзд до України через незаконну агітацію на Закарпатті під час місцевих виборів.

Джерело Україна 24 Теги