Сепаратистський скандал на Закарпатті: з'явилося несподіване пояснення

Політолог побачив у скандалі занадто багато збігів

Сепаратистський скандал на Закарпатті: з'явилося несподіване пояснення

Чергове загострення відносин між Україною та Угорщиною могло бути штучно спровоковане напередодні зустрічей голів МЗС країн НАТО, в яких також візьме участь Україна.

Про це в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів політолог, аналітик з угорського питання Дмитро Тужанський, коментуючи обшуки в угорському благодійному центрі, а також скандальне відео, на якому депутати ОТГ на Закарпатті співають угорський гімн.

Експерт нагадав, що така ситуація в регіоні триває з 2017 року:

"Одне на інше накладається - і блокування НАТО, і висилка консулів, і підпали угорських центрів. Це дуже складна ситуація, треба ретельно розбиратися… Перш за все треба оцінювати ситуацію адекватно, і якоїсь загрози стабільності в регіоні немає. Треба підвести під цим риску".

Читайте також: Сусід України грає на руку Росії - міжнародник про складні відносини двох країн

Популярні відео

За його словами, є чергове загострення на міждержавному рівні:

"Сьогодні-завтра проходять зустрічі міністрів закордонних справ країн-членів НАТО, і українська сторона має брати участь в цих зустрічах. Очевидно, буде підніматися питання утисків прав угорської нацменшини, як це піднімається 4 роки. Українській стороні треба готуватися, аргументувати ті самі обшуки (в угорському благодійному центрі – ред.)".

Коментуючи скандальне відео з гімном Угорщини у виконанні депутатів ОТГ, Тужанський зауважив, що гімн співали позаминулої суботи, 21 листопада, але відео чомусь було оприлюднено тільки вчора, за тиждень.

"Вони заспівали гімн, це порушення безпрецедентне. Тут немає про що говорити, навіть якщо хтось скаже - ми просто встали й заспівали. Сесії проходять за регламентом, і якщо в регламенті не написано, що має лунати гімн Угорщини, а це не може бути написано, бо це порушення українського законодавства, то він не мав там лунати… Цим СБУ має займатися, але я не чув, щоб СБУ цим займалася", - наголосив він.

Як додав експерт, "дуже багато співпадінь, а, можливо, не співпадінь, на один день".  

Читайте також: Нехай вирішують історики - Зеленський про важливий крок у відносинах з Польщею

Нагадаємо, СБУ провела на Закарпатті обшуки у функціонерів одного з угорських благодійних фондів, яких підозрюють у порушенні державного суверенітету України. МЗС Угорщини засудило такі дії України й викликало українського посла для пояснень.

Одночасно в мережі з'явилося відео, на якому депутати Сюртовської ОТГ разом з головою громади після присяги співали угорський гімн.

Раніше двом угорським чиновникам заборонили в'їзд до України через незаконну агітацію на Закарпатті під час місцевих виборів.

Джерело Україна 24 Теги