Карантин вихідного дня не дав ефекту: лікар назвав єдиний спосіб боротьби з COVID-19

Президент Українського медичного клубу розповів, чи мав результат карантин вихідного дня

Карантин вихідного дня не дав ефекту: лікар назвав єдиний спосіб боротьби з COVID-19

Карантин вихідного дня не дав очікуваного ефекту. Про причини розповів лікар, президент Українського медичного клубу Іван Сорока в ефірі каналу "Україна 24".

"Експерти Українського медичного клубу та медичного експертного співтовариства підкреслювали, що карантин вихідного дня буде малоефективним. Ті скупчення людей, які ми бачимо по п'ятницях і понеділках, нівелюють усі протиепідемічні заходи. Введення великого карантину — це також буде політичне рішення, і я хотів би підкреслити наступне: чому ми досі не закрили навчальні заклади, школи, де є основний масштаб перенесення інфекції? Не зробили багато речей, які стосуються безпеки лікарів", — сказав він.

Читайте також: Вакцина від коронавірусу майже готова — в РНБО розповіли, коли її отримають українці

Популярні відео

За словами Сороки, владі одночасно з введенням локдауну необхідно працювати над вирішенням й інших важливих питань.

"Говорити зараз про локдаун, з одного боку, правильно — це єдина можливість зупинити інфекцію, - але коли ми розглядаємо держбюджет на прийдешній рік, чомусь пропозиції міністра охорони здоров'я відкидаємо. На мій погляд, це подвійні стандарти. З одного боку, ми хочемо локдаун, з іншого боку, не робимо нічого, щоб надати ефективну допомогу людям, які хворіють на коронавірус, і лікарям, які потребують захисту, адекватного оснащення та адекватної зарплати.

Україні потрібно задуматися про відновлення санітарно-епідеміологічної служби та її реальну роботу. Єдиний спосіб боротьби з епідемією - відстежувати контакти", — сказав він.

Раніше міністр Кабміну Олег Немчінов розповів, коли уряд ухвалюватиме рішення про введення локдауну.

Джерело Україна 24 Теги