Вакцина від коронавірусу майже готова — в РНБО розповіли, коли її отримають українці

Сергій Комісаренко розповів, яка вакцина від коронавірусу більше підходить Україні

Вакцина від коронавірусу майже готова — в РНБО розповіли, коли її отримають українці

Президент США Дональд Трамп заявив, що вакцина від коронавірусу з'явиться в країні в найближчі тижні. Коли вакцину може отримати Україна, розповів голова комісії з біобезпеки та біологічного захисту при Раді нацбезпеки та оборони, академік НАНУ Сергій Комісаренко в ефірі каналу "Україна 24".

"До кінця прийдешнього року, я думаю, ми вже закінчимо вакцинацію всього населення України — тих, хто цього захоче. Нам потрібно провести правильну агітацію за те, що вакцини є ефективними та що вони необхідні, щоб люди залишалися здоровими. На жаль, у нас ще є люди, які охоплені антивакцинною пропагандою та не хочуть вакцинуватися. Потрібно, щоб максимальна кількість людей вакцинувалась", — сказав він.

Читайте також: Україні виділять гроші на боротьбу з СOVID-19: в РНБО розповіли, чи вистачить їх

Популярні відео

Комісаренко відповів на запитання, чи буде закуповувати вакцини держава чи це зроблять заздалегідь приватні медичні клініки.

"Я знаю, що деякі приватні фармацевтичні компанії ведуть переговори, зокрема, з Китаєм, про закупівлю китайської вакцини" Сінувак". Наскільки вона ефективна — китайці кажуть, що ефективна, але її клінічні випробування ще не завершені.

Що стосується західних вакцин, мені найбільше подобається Moderna, в порівнянні з іншими вакцинами, наприклад, з Pfizer — вони практично однакові, але Pfizer вимагає, щоб зберігання вакцини відбувалося при дуже низькій температурі, -80...- 70 градусів. В Україні поки немає масової інфраструктури для підтримки такої температури при зберіганні. Moderna дозволяє зберігання при -20 градусів, а у нас навіть торговельні мережі мають такі можливості", — сказав він.

Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов допустив, що коли вакцина від коронавірусу COVID-19 потрапить в Україну, вакцинуватися доведеться навіть тим, хто вже перехворів.

Джерело Україна 24 Теги